خرید خدمت سربازی 1402

وضعیت قانون خرید خدمت سربازی برای سال 1402 مشخص شد

0 3,105

بیش از سه میلیون مشول غایب سربازی در کشور وجود دارد از این رو دولت، مجلس و ستاد کل نیرو های مسلح در تلاش هستند تا بتوانند وضعیت این دسته از مشمولان را مشخص کنند.

قانون هایی مانند معافیت مشمولان دارای 3 فرزند و بیشتر یکی از انواع تصمیمات برای تعیین تکلیف دسته ای از مشمولان غایب بود که امسال مصوب شد.

خرید سربازی منتفی شد

به گزارش باران مشاوره به نقل از پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، علی آقازاده دافساری با اشاره به آخرین اقدامات قوه مقننه درباره مشمولان دوران وظیفه عمومی اظهار کرد: لایحه اصلاح قانون وظیفه عمومی که دولت تهیه کرده بود، در حال طی کردن مراحل تکمیلی خود است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس برنامه‌ای برای تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت سربازی دارد؟ گفت: آنچه که در این زمینه مطرح است مسائلی نظیر ارتقای آموزشی و مهارتی و همچنین اشتغال بعد از خدمت سربازی و حقوق سربازان است.

رئیس کمیته دفاع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه موضوع خرید سربازی مشمولان غایب در برنامه هفتم مطرح نیست، عنوان کرد: در برنامه هفتم توسعه خرید و حذف سربازی اجباری مطرح نیست؛ چراکه معتقدم اصلاً چیزی به عنوان سربازی اجباری نداریم بلکه برابر قانون هر فرد ذکوری برای استمرار امنیت کشور مکلف به خدمت وظیفه عمومی برابر مقررات است.

در برنامه هفتم توسعه خبری از قانون خرید سربازی وجود ندارد. بنابراین چه مشمولان مقیم خارج کشور، چه مشمولان متاهل و … باید قید خرید خدمت را بزنند.

اصلاح قانون فعلی سربازی در دستور کار دولت

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری از قرار گرفتن لایحه اصلاح قانون وظیفه عمومی برای طی مراحل قانونی در دستور کار دولت خبر داد و گفت: گسترش مفهوم وظیفه عمومی به امور فرهنگی، فناوری و اقتصادی، تغییر در معافیت‌ها و معاف شدن مشمولان مازاد به تشخیص ستاد کل، از مواردی است که در لایحه در نظر گرفته شده است.

به طور کلی مشمولان غایب با محرومیت هایی از جمله محدودیت در گرفتن معافیت کفالت مواجه هستند. اگر مشمول غایب هستین از شرایط پزشکی خود مطلع شوید. شاید شانس معافیت پزشکی داشته باشید

طرح خرید خدمت سال 1400 به کجارسید

پیشتر در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول و مقرر شد که این طرح، برای رسیدگی در نوبت کمیسیون‌های تخصصی و سپس صحن مجلس قرار بگیرد که هنوز این اتفاق نیفتاده و سرنوشت این طرح نامعلوم است.

در مقدمه این طرح که به امضای ۴۶ نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود، قید شده که «مطابق آمار اعلامی بیش از ۳ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﻧﻔﺮ ﻣﺸﻤﻮﻝ ﻏﺎﯾﺐ ﺍﺯ ﺧﺪﻣﺖ ﻣﻘﺪﺱ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ که به لحاظ سن این افراد و تامین مخارج افراد تحت تکفل عملاً امکان انجام خدمت سربازی ندارند.»

همچنین بر اساس جزئیات این طرح مشمولانی که دارای ۸ سال غیبت از خدمت وظیفه عمومی هستند، می‌توانند متناسب با مدرک تحصیلی‌شان با پرداخت جریمه، کارت معافیت خدمت دریافت کنند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

91301051 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: