پاسخ به شبهات سرباز معلم

محل خدمت، نحوه گزینش و شرایط استخدام سرباز معلم چگونه است؟

0 2,967

یکی از امریه های سربازی، سپری کردن خدمت سربازی به عنوان سرباز معلم است. برخی از مشمولین هنوز در خصوص اینکه اگر سرباز معلم شوند استخدام شده و یا حقوق بیشتری نسبت به سایر سربازها خواهند داشت، شبهاتی دارند. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص جزئیات سرباز معلم توضیحاتی را ارائه داد.

تعیین محل خدمت سرباز معلم

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص استخدام سرباز معلم و نحوه امتیاز دهی به سربازان معلم و حقوق سرباز معلم و … اینگونه بیان کرد: در خصوص محل خدمت سرباز معلم باید بگویم که ما همان ابتدا محل خدمت سرباز معلمان را مشخص می کنیم. اگر فرد مشمول حس می کند که منطقه خدمت ایشان دور است یا رفت و برگشت برایش سخت است می تواند در طرح سرباز معلم شرکت نکند. ما هیچ وقت اجبار نمی کنیم بلکه شرایط را اعلام می کنیم و مشمولین به تمایل خودشان و آگاهی از شرایط سرباز معلمی وارد این حرفه می شوند.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: اینکه سرباز معلم ها تعهد استخدامی را طلب می کنند اصلاً صحبت درستی نیست و هر فرد که وارد حرفه سرباز معلمی می شود با علم به شرایط سرباز معلمی وارد می شود.

حقوق سرباز معلم

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا حقوق امریه دیگر سازمان ها و وزارتخانه های کشور به اندازه سربازمعلم هست؟» نیز بیان کرد: حقوق سرباز معلم با حقوق سرباز امریه در سایر ارگان ها برابر است. ما جدول حقوقی را از طرف ستاد کل نیروهای مسلح دریافت می کنیم و اجازه هیچ گونه دخل و تصرفی در پرداخت حقوق سرباز معلمان نداریم.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص سرباز معلم گفت: سرباز معلم های آموزش و پرورش اگر خدمات آموزشی ارائه می کنند، امریه های سایر دستگاه ها نیز یک سری خدمات کارشناسی ارائه می کنند. اینگونه نیست که چون سرباز معلم در آموزش و پرورش تدریس می کند، مزایای بیشتری نسبت به سربازهای امریه که در دستگاه های دیگر فعالیت می کنند دارد.

حتما بخوانید: میزان حقوق سربازی

مصاحبه سرباز معلم

همچنین معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص گزینش و مصاحبه سرباز معلم گفت: همانگونه که امریه سایر دستگاه ها مصاحبه تخصصی دارند سرباز معلم ها نیز قبل از ورود به این عرصه مصاحبه تخصصی دارند. یعنی هر کسی با توجه به رشته تحصیلی در هر دستگاهی که می رود مسؤولان آن نهاد دقیقاً مصاحبه تخصصی می کنند. گزینش یکی از اصلی ترین الزامات و قانون های وزارت آموزش و پرورش است. ما نیز اگر گزینش انجام می دهیم کاملا منطبق با قانون انجام می گیرد.

با مشاوره تلفنی سربازی به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ پاسخ سوالات خود را بیابید.

گزینش سرباز معلم

درست است که سرباز معلم ها در گزینش شرکت می کنند، معاینات پزشکی انجام می دهند و به دوره ضمن خدمت فرستاده می شوند، اما هیچ یک از این موارد دلیل نمی شود که موظف باشیم این عزیزان را استخدام کنیم. این موارد بر اساس مقررات آموزش و پرورش است و شرایط کار در آموزش و پرورش باعث می شود که سرباز معلم ها گزینش شوند، معاینات پزشکی دهند و در دوره های مربوطه شرکت کنند. در اصل یکی از الزامات سرباز معلمی، این اقدامات است و آنها با علم به این شرایط وارد این عرصه می شوند.

حتما بخوانید: شرایط اخذ پذیرش سپاه

استخدام سرباز معلم

دلیل گذراندن دوره آموزشی برای سرباز معلم ها این است که باید دو سال خدمت سربازی خود را به صورت امریه بگذرانند هیچ کدام از این آموزش ها و گزینش ها منجر به الزام آموزش و پرورش و تعهد آموزش و پرورش به استخدام آنها نمی شود. قانون برنامه ششم، ما را ملزم می کند که استخدام های خود را فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی انجام دهیم و به همین دلیل ما بر اساس قانون مجاز به استخدام سرباز معلم نیستیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: سرباز معلم برای استخدام در آموزش و پرورش باید مانند سایر داوطلب ها در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کند و چون به دلیل سرباز معلم بودن دارای دو سال سابقه تدریس است، می تواند از امتیازی برخوردار شود که در زمان مصاحبه لحاظ می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: