پروژه جایگزین خدمت سربازی برای شرکت های دانش بنیان

0 913
۵/۵ - (۱ امتیاز)

یکی از روش های گرفتن کسری خدمت استفاده از طرح “پروژه جایگزین خدمت سربازی برای کارکنان شرکت های دانش بنیان” است. در ادامه قصد نحوه اخذ پروژه سربازی از شرکت های دانش بنیان را شرح می دهیم. اما قبل از پرداختن به این موضوع بهتر است شناخت بهتری از شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.

چه شرکت هایی دانش بنیان هستند؟

موسسات خصوصی یا تعاونی هستند که با هدف افزایش علم و ثروت توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری و … در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان ( ه ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط) تشکیل می شوند.

اهداف شرکت های دانش بنیان:

  • ترغیب هیئت علمی دانشگاه ها و واحدهای ‌پژوهشی برای فعالیت های بیشتر در رفع نیاز جامعه و امکان افزایش درآمد اعضای هیئت علمی
  • تجاری سازی یافته های  ‌پژوهشی
  • افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها و واحدهای ‌پژوهشی

برای خدمت سربازی افرادی که در این زمینه فعال هستند، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

تسهیلات انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان، به کارکنان کلیدی که در شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فعال هستند، تسهیلاتی جهت انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی ارائه می شود.

از دانش آموختگان برتر فناور حمایت می شود

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از میان تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی، تسهیلات انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی را برای کارکنان کلیدی که در شرکت های دانش بنیان و فناور (غیر دانش بنیان) مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فعال هستند، فراهم کرده است.

هدف از این اقدام این است که بر اساس شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان برتر فناور، از دانش آموختگان برتر فناور حمایت شود.

نحوه اخذ پروژه جایگزین خدمت شرکت های دانش بنیان

آن دسته از افرادی که در شرکت های دانش بنیان و شرکت های فناور (غیر دانش بنیان) مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فعال هستند، می توانند برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی –پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری، تقاضای خود را ارسال نمایند.

لازم به ذکر است داشتن معرفی نامه از رئیس پارک و مرکز رشد الزامی است. به اطلاع می رسانیم توضیحات لازم در ارتباط با این تسهیلات روی سامانه دانش بنیان به نشانی www.Daneshbonyan.ir قرار گرفته است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: