پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه

0 1,270

در حوادث و بلایای غیر مترقبه که در کشور ما رخ می دهد، حضور جوانان به منظور امدادرسانی به هموطنان بسیار پر رنگ است. در سیل اخیر نیز جوانان بسیاری خود را از نقاط مختلف کشور به مناطق سیل زده رساندند و مشغول امدادرسانی به عزیزان سیل زده شدند. از این رو وزیر کشور به منظور پاسداشت حضور داوطلبانه جوانان در حوادث و بلایای طبیعی پیشنهادی را ارائه داد.

پیشنهاد وزیر کشور برای تسهیلات سربازی به جوانان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از پیشنهاد وزیر کشور به مناسبت روز جوان خبر داد و گفت: وزیر کشور آقای رحمانی فضلی پیشنهادی در خصوص خدمت سربازی داده اند و آن را نیز پیگیری خواهند کرد. پیشنهاد ایشان این است که مدت زمانی که جوانان به صورت داوطلبانه مشغول امدادرسانی به هموطنان در حوادث غیرمترقبه می باشند، از خدمت سربازیشان کسر شود.

پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در ادامه گفت: این پیشنهاد از طریق مراجع مربوطه پیگیری می شود و در صورت تصویب و اجرایی شدن، آن دسته از جوانانی که در قالب جمعیت هلال احمر، بسیج و یا سازمان های مردم نهاد به منظور امداد رسانی در بحران های طبیعی و حوادث غیر مترقبه اعزام می شوند، مشمول کسری خدمت سربازی شوند. بر اساس این پیشنهاد مدت خدمات داوطلبانه این افراد با تایید ستادهای مدیریت بحران به عنوان خدمت سربازی محسوب می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: