چگونه سرباز معلم شویم؟

0 582

گذراندن خدمت سربازی به عنوان سرباز امریه در نهادهای مختلف، بسیاری پر طرفدار است. یکی از این نهادها آموزش و پرورش است. بسیاری از مشمولان متقاضی امریه وزارت آموزش و پروش به عنوان سرباز معلم هستند.

حتما بخوانید: پذیرش امریه سربازی

چگونه سرباز معلم شویم؟

بر اساس قوانین نظام وظیفه عمومی، مشمولانی که قصد دارند سرباز معلم شوند، بهتر است این را بدانند که وزارت آموزش و پرورش بر اساس سهمیه ابلاغی از طرف ستاد کل نیرو های مسلح می تواند سالیانه تعدادی از مشمولان خدمت وظیفه سربازی را به عنوان سرباز معلم جذب کند. مشمولان متقاضی سرباز معلم، باید با در دست داشتن برگ آماده به خدمت سربازی خود، در صورت نداشتن غیبت سربازی به اداره کل آموزش و پرورش استان و یا شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند.

در صورتی که مشمولان متقاضی شرایط اعلامی از سوی سازمان آموزش و پرورش را دارا باشند می توانند پذیرش شوند. پس از تایید وزارت آموزش و پرورش و همچنین تایید ستاد کل نیروهای مسلح، اسامی افراد متقاضی سرباز معلم، جهت تعیین مرکز آموزشی به سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود.

این دسته از مشمولان خدمت وظیفه عمومی بعد از گذراندن دوره آموزشی سربازی، به وزارت آموزش و پرورش برای خدمت اعزام می شوند.

چناچه دارای غیبت از سربازی هستید می توانید با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ از خط ثابت تماس گرفته و از شرایط توجیه غیبت با خبر شوید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: