کاهش سهمیه امریه در راه است

8 1,515

تعداد زیادی از مشمولان سربازی، به امید پذیرش امریه در دستگاه های دولتی و … اعزام به خدمت خود را به تاخیر می اندازند. اما متاسفانه به دلیل کاهش تعداد مشمولان نظام وظیفه، شرایط اخذ امریه رو به سخت شدن می رود. به همین دلیل سهمیه امریه دستگاه ها رو به کاهش است.

پذیرش امریه سربازی بر چه اساس است

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با توجه به اصل 147 قانون اساسی، قانون برنامه توسعه و فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی، در صورتی که ستاد کل نیروهای مسلح مشمول مازاد داشته باشد، به شرطی که خللی در توان دفاعی و نظامی وارد نشود، می تواند این مشمولان را به دستگاه های دولتی واگذار کند. این دسته از سربازان باید در زمینه های: بهداشتی، امدادی، تولیدی، جهادکشاورزی، تحقیقاتی و… به کارگیری شوند.

کاهش سهمیه امریه در راه است

سردار کمالی در ادامه گفت: در گذشته تعداد مشمولان بیشتر از الان بود. اکنون با توجه به کاهش تعداد موالید و همچنین نیاز نیروهای مسلح به نیروی انسانی، از جانب ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سربازان امریه و سهمیه امریه در نهادها، سیاست انقباضی در نظر گرفته شده است. به همین منظور تصمیم گرفته شده که سهمیه دستگاه های مختلف برای جذب سرباز امریه به تدریج کم شود و حتی سهمیه امریه در برخی از دستگاه ها حذف شود. پس در نتیجه شرایط گرفتن امریه سخت تر خواهد شد.

شرط گرفتن امریه نداشتن غیبت است

سردار کمالی گفت: با توجه به قانون، مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند، نمی توانند از امریه استفاده کنند. باید توجه داشته باشید آنچه که از طرف برخی رسانه ها و دستگاه ها در خصوص جذب سرباز در فلان نهاد یا سازمان اعلام می شود قطعی نمی باشد و مورد تایید ستاد کل نیروهای مسلح نیست. مشمولان نظام وظیفه به این امید که امکان دارد سهمیه سربازی در نهاد یا دستگاهی را به دست آورند، وضعیت خدمتی خود را به تاخیر نیاندازند و تکلیف خود را مشخص کنند.

اگر دارای تحصیلات عالی هستید پیشنهاد می کنیم لیست سازمان های ارائه دهنده پروژه سربازی را بررسی کنید تا بتوانید کسری پروژه بگیرید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 8 تا
 1. مرتضی موسوی :

  با سلام . گفتند که امریه برای کارشناسی لغو می‌شود. بنده امریه شرکت نفت پذیرش شدم و تمام کارهاش انجام دادم و فقط اعزام موند که یک دی هست . آیا واقعا برای ما لغو می شود؟

  1. باران مشاوره :

   برخی سازمان ها سهمیه امریه شان حفظ می شود.

 2. سعادت :

  سلام ببخشید.،
  من چند مورد از معافیت های پزشکی معاف از رزم رو همزمان دارم.
  1_دارای درون‌خمیدگی ساعد یا کوبیتوس واروس
  2.بیضه نزول نکرده.
  3. سیاهی ناگهانی پوست سینه و پشت گردن.
  کمی انحرافی پاها از داخل.که منجر به عدم چهار زانو نشستن بر زمین میشه.
  و همچنین نتوانستن به صورت دوپا به صورت نظامی
  لطفااا بنده رو راهنمایی کنید،
  و ممنون از مرکز مشاوره تون که به صورت جد پیگیر حال سربازان عزیز هستید و به خوبی پاسخگویی میکنید

  1. باران مشاوره :

   سلام
   هرچندتا دلیل همزمان که برای معافیت ار رزم داری باعث نمیشه معاف دائم بشی و تهش معاف از رزمی

 3. سعادت الله حسنی :

  ببخشید من امریه قرارگاه سازندگی سپاه هستم.. میخواستم ببینم آیا میشه از طریق نظام وظیفه یا پلیس +10 لغو امریه زد و به سرباز عادی تبدیل شد.
  اگه میشه بنده رو راهنماایی کنید به کمکتون نیازمندم

  1. باران مشاوره :

   سلام
   خیر

 4. سعادت الله حسنی :

  سلام وقتتون بخیر ببخشید.. بنده در قرارگاه سازندگی سپاه امریه هستم. الان 1 ماهه میخواستم ببینم آیا میشه از نظام وظیفه دستور لغو امریه بزنیم.
  اگه میشه راهنماییم کنید خیلی به کمکتون نیازمندم

  1. باران مشاوره :

   سلام
   خیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: