کرونا تاثیر چندانی بر سربازی ندارد

0 1,105

شیوع کرونا باعث شد دوره دو ماهه آموزشی سربازی به یک ماه تقلیل یابد. این تغییر وضعیت، سؤالات بی شماری را در ذهن مشمولان خدمت سربازی ایجاد کرد که نحوه و مدت خدمت سربازی نیز دستخوش تغییر خواهد شد یا خیر؟!

عدم تغییر در خدمت سربازی و مدت آن

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایلنا، با شیوع کرونا، اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن هیچ تغییری نداشته و هیچ کدام از فرایندهای خدمت وظیفه عمومی نیز به تعویق نیفتاده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح گفت: وزارت بهداشت موج گسترده ای از همزمانی بیماری کرونا و آنفولانزا را در پاییز پیش بینی کرده است.

با توجه به این که در مراکز نظامی همواره پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، از تجهیزات خوبی برخوردار هستیم و مراکز ما نیز مجهز هستند، برای شرایط بحرانی تر آماده هستیم و نگرانی نداریم.

ما از شیوه نامه های بهداشتی که قرارگاه به ما اعلام می کند، تبعیت می کنیم. مراکز ما آماده هستند و بهداری هایمان تجهیزات لازم را دارند. دارو به میزان کافی در اختیار داریم. شیوع بیماری تا به حال در مراکزمان بسیار کم بوده است و تا دو سه ماه دیگر مشکل و نگرانی خاصی نداریم.

عدم تغییر برخورد با مشمولان غایب

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور درباره وضعیت سربازان در پادگان حشمتیه گفت: کارکنان وظیفه حفاظت زندان ها را به عهده دارند.

از آن جا که شیوه نامه های بهداشتی به دقت رعایت می شود، کرونا در بین سربازان سازمان زندان های کشور شیوع بسیار کمی داشته است و در این رابطه مشکلی وجود ندارد. از مراکز بازداشتگاهی نیز مشکلی گزارش نشده است.

کرونا هیچ یک از فرآیند های خدمت وظیفه عمومی را با تعویق مواجه نکرده است. ما به وظایفی که در حوزه امنیت داریم، به طور کامل عمل می کنیم. در حوزه نظام وظیفه و همچنین کل نیروهای مسلح هیچ گونه خللی ایجاد نشده است.

با توجه به این که امنیت مقوله ای نیست که این گونه موضوعات بتواند آن را با تعویق مواجه کند، قطعاً با مشمولان غایب برخورد می شود. سازمان وظیفه عمومی و نیروی انتظامی موظفند این افراد را دستگیر کنند. آن ها از دریافت خدمات اداری محروم هستند و خروج از کشور و ادامه تحصیلشان بدون مشکل نخواهد بود.

مشمولان غایب امکان استخدام در دستگاه دولتی را ندارند و چون فرصت های کاری و اجتماعی زیادی را از دست می دهند، ضررهای فراوانی به آن ها تحمیل می شود. پس لازم است در موعد مقرر خود را معرفی کنند. نحوه برخورد با مشمولان غایب در زمان کرونا با زمان پیش از کرونا تغییری نداشته است.

دوره آموزشی یک ماهه

امیر رحیمی پور بیان داشت: مدت زمان دوره های آموزشی همچنان یک ماهه است. البته ممکن است برخی از مراکز، با کسر تعطیلات رسمی از دوره این زمان را محاسبه کنند.

با این که کرونا در اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن تغییری نداشته، اما نوع به کارگیری ها و پروتکل ها تغییر کرده است. شیوه نامه های بهداشتی برای همه نیروهای مسلح اعم از افرادی که در شهرها و آن ها که در مناطق صعب العبور و مرزی خدمت می کنند، نوشته شده است.

پروتکل های بهداشتی در تمام یگان ها، پاسگاه ها و همه مناطقی که محل خدمت یگان های مختلف است، رعایت می شود و همه یگان ها موظف به اجرا کردن این پروتکل ها هستند.

گفتنی است، سربازان در سه منطقه عادی، بد آب و هوا و امنیتی خدمت می کنند. مدت زمان خدمت در هر یک از این مناطق متفاوت است.افرادی که در مناطق ماموریتی هستند نسبت به افرادی که در مناطق بد آب و هوا و عادی خدمت می کنند، حقوق متفاوت دریافت می کنند.آن ها فوق العاده ماموریتی نیز دریافت می کنند.

مدت زمان خدمت این مشمولان نسبت به بقیه کمتر است و از مرخصی بیشتری برخوردارند. آن ها 6 بار در سال هزینه سفر دریافت می کنند. کرونا در اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن تغییری ایجاد نکرده است و فقط نوع به کارگیری ها و پروتکل ها را تغییر داده است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: