کسری ایثارگری برای کارکنان دستگاه های اجرایی

4 564

چند ماه پیش بود که دیوان عدالت اداری رای بر عدم اجرای کسری و ایثارگری برای سربازان زمان جنگ را داد. پس از پیگیری های متعدد سر انجام قرار شد تا مجددا سه چهارم جبهه نیروهای مسلح (چه کادری چه سرباز) داوطلبانه محسوب شده و شامل تسهیلات ایثارگری شود.

این موضوع واکنش هایی را در پر داشت. به عنوان مثال شخصی که در زمان جنگ کارمند یکی از دستگاه های اجرایی بوده و به جبهه رفته چرا نباید از تسهیلات ایثارگری برای سربازی فرزندش بهره مند شود؟

قانون خدمت داوطلبانه در زمان جنگ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری برای سربازان و کادر نظامی کشور اجرا می شد ولی طبق مصوبه جدید دیوان عدالت از امروز این امتیازات برای کارکنان دستگاه های اجرایی نیز در نظر گرفته می شود.

امتیازات ایثارگری کارکنان دستگاه های اجرایی برای خدمت وظیفه در جبهه

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری ایلنا، کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از شاغل و بازنشسته که در زمان جنگ خدمت وظیفه عمومی خود را انجام داده اند از امتیازات ایثارگری (کسری ایثارگی و یا معافیت سربازی) مربوط به خدمت داوطلبانه برخوردار می شوند.

با توجه به تایید مصوبه سازمان امور اداری و استخدامی کشور و با رای هیات عمومی دیوان عالی کشور این امتیازات برای کارکنان دستگاه های اجرایی مصوب شد.

محاسبه میزان خدمت داوطلبانه کارکنان دستگاه های اجرایی

بر طبق این مصوبه که در پی درخواست ستاد کل نیروهای مسلح بود، سه چهارم خدمت کارکنان دستگاه های اجرایی، که خدمت خود را در جبهه گذرانده اند، به صورت خدمت داوطلبانه در نظر گرفته می شود و می توانند از امتیازات ایثارگری که برای خدمت داوطلبانه تعیین شده، بهره مند شود.

در حقیقت یک چهارم خدمت سربازی کارکنان دستگاه های اجرایی که در جبهه خدمت کرده اند به عنوان به عنوان موظفی ایشان و سه چهارم آن به عنوان خدمت داوطلبانه محسوب می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. حیدری :

  بسم الله الرحمن الرحیم
  حیدری هستم ۵۹ ساله دارای ۲۴ ماه ایثارگری سربازی
  تک فرزند هستم
  فرزمندم در شرف اتمام مهندسی میباشد
  لذا با توجه به بیماری اینجانب و نیاز به ایشان لطفا راهنمایی فرمایید

  1. باران مشاوره :

   آقای حیدری فرزندتان فقط کسری خدمت می گیرد. برای معافیت شما باید از کارافتاده باشید.

 2. حیدری :

  بسم الله الرحمن الرحیم. با سلام و احترام. حیدری هستم ۵۹ساله. کارت ایثار به مدت ۲۴دارم. تک فرزند که ترم آخر مهندس نرم‌افزار را در حال اتمام است. به جهت بیماری قلبی و اعصاب به حضور فرزندم نیازمند. خواهشمندم راهنمایی فرمایید. با تشکر و سپاس….. حیدری

  1. باران مشاوره :

   با ۲۴ ماه سابقه معاف نمی شوند. برای نگهداری از شما هم، شما باید از کاراتفاده تشخصی داده شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: