کسری خدمت فرزندان سربازان دفاع مقدس

فرزندان سربازان دفاع مقدس نیز کسری خدمت می گیرند

2 1,426

تسهیلات ایثارگری به منظور جایگاه والای خانواده های ایثارگران در نظر گرفته شده است. این تسهیلات در سهمیه کنکور، خدمت نظام وظیفه سربازی و … قابل استفاده است. در دوران دفاع مقدس عده ای از مشمولین خدمت خود را در دفاع از کشور و جبهه های جنگ سپری کردند. امروز سردار کمالی درباره کسری خدمت فرزندان این دسته از ایثارگران صحبت کردند.

چگونگی محاسبه سوابق ایثارگری برای سربازهای وظیفه در دوران دفاع مقدس

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح:

در قانون تسهیلاتی برای رزمندگان داوطلب مانند سهمیه شرکت در کنکور و … وجود دارد. برخی از افرادی که در آن دوران به عنوان سرباز وظیفه به جبهه رفتند در خصوص این قانون ابراز ناراحتی کردند. چرا که سابقه خدمت وظیفه به عنوان سوابق ایثارگری منظور نمی شد.

لذا ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغیه ای صادر نمود. بر اساس آن سه چهارم خدمت سربازی افرادی که به مناطق عملیاتی و جنگی اعزام شدند، به عنوان حضور داوطلبانه لحاظ می شود. این مدت به عنوان سوابق ایثارگری این افراد محاسبه می شود. تمام افرادی که از طرف ارتش، ژاندارمری، سپاه پاسداران، کمیته انقلاب، شهربانی و … تحت عنوان سرباز وظیفه به جبهه اعزام شدند مشمول این قانون می شوند.

به عنوان مثال اگر فرد سرباز مدت 16 ماه از دوران سربازی خود را در جبهه حضور داشته است، مدت 12 ماه برای او به دعنوان سابقه خدمت داوطلبانه صادر می شود.

سردار کمالی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که این ابلاغیه در زمینه کسر خدمت سربازی ایثارگری نمی باشد. در واقع کسر خدمت ایثارگری برای همه یکسان است.

در قانون کسر خدمت ایثارگری هیچ تفاوتی میان حضور داوطلبانه و سرباز وظیفه و نیروی رسمی وجود ندارد. تمام مدت حضور فرد در جبهه کامل محاسبه می شود و به ازای هر ماه حضور در جبهه 12 روز کسر خدمت ایثارگری تعلق می گیرد. این ابلاغیه فقط در خصوص استفاده ایثارگران و رزمندگان از دیگر تسهیلات است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. محسن :

  سلام در اخر برای فرزندان کسانی که زمان جنگ سرباز وظیفه بودند
  به ازای هرماه ۹ روز کسری میخوره یا ۱۲ روز؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   9 روز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: