کسر خدمت فعالان تشکل ها

آیا به فعالان تشکل ها کسر خدمت سربازی تعلق می گیرد؟

0 544

چندی پیش خبری در خصوص ارائه تسهیلات سربازی به اعضای فعال در تشکل های مردمی، تحت پوشش وزارت ورزش و جوانان منتشر شد. بر اساس آن مقرر شد مشمولان نظام وظیفه که در این تشکل ها فعالیت دارند با رعایت شرایط خاص بتوانند مدتی از دوران سربازی خود را تحت عنوان سرباز امریه در همان تشکل سپری کنند. اما مدتی است اخبار غیر رسمی کسر خدمت سربازی سمن ها به گوش می رسد. آیا واقعا خبر کسری خدمت سربازی سمن ها صحت دارد؟

  • به افراد فعال در تشکل ها سمن می گویند.

همچنین بخوانید: انواع کسری خدمت سربازی

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح :

موضوع کسر خدمت سربازی افراد فعال در تشکل ها سال گذشته از سوی وزارت ورزش و جوانان در قالب پیشنهاد به ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد. در خصوص نظام وظیفه و سربازی فقط قانون ملاک عمل است. در نتیجه مواردی همچون کسر خدمت سربازی اعضای فعال در تشکل ها که در حد پیشنهاد است، فقط در صورتی اجرا می شود که در قالب قانون باشد. در حال حاضر به اعضا فعال در تشکل ها و سمن ها کسری خدمت سربازی تعلق نخواهد گرفت .

بازهم تاکید می شود که باید اخبار نظام وظیفه را از طریق منابع معتبر پیگیر شد. برخی از مشمولان با شنیدن برخی اخبار غیر معتبر به امید اجرا شدن آن خبر، وارد غیبت سربازی می شوند.

مشمولان دارای غیبت سربازی از هیچ تسهیلاتی نمی توانند بهره مند شوند.

مقاله معاف شدن پزشکی را از دست ندهید

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: