کمیسیون کفالت و پزشکی نظام وظیفه

18 2,825

با شروع بیماری کرونا کادرهای درمان سراسر کشور درگیر مهار این ویروس مهلک شدند. کمیسیون های پزشکی سازمان نظام وظیفه، بیمارستان های نظامی و … نیز از این قاعده مستثنی نبودند. به همین دلیل کمیسیون های سازمان نظام وظیفه با تاخیر بیشتری برقرار می شد.

با اوج گیری ویروس کرونا وانجام طرح هایی همچون فاصله گذاری اجتماعی و تشویق مردم به ماندن در منزل، سازمان نظام وظیفه تصمیم گرفت کمیسیون های پزشکی و کفالت را تا پایان فروردین ۹۹ تعطیل کند و مهلت معافیت موقت سربازان تا پایان فروردین تمدید شد. اما اکنون وضعیت کمیسیون های کفالت و پزشکی سازمان نظام وظیفه به کجا رسیده است؟

جلسات شورای پزشکی و هیئت های رسیدگی به معافیت کفالت در ادریبهشت ماه

به گزارش باران مشاوره و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی طی اطلاعیه ای اعلام کرد که از اول اردیبهشت ماه سال ۹۹ جلسات شوراهای پزشکی و هیئت های رسیدگی مربوط به معافیت کفالت شروع به کار خواهند کرد.

این جلسات به دلیل کرونا لغو شده بود اما در اردیبهشت ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در رده های وظیفه عمومی برگزار می شود.

غربالگری متقاضییان شورای پزشکی و کفالت

مشمولان و متقاضییان با دریافت پیامک از زمان حضورشان در جلسه شورا مطلع خواهند شد. با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی متقاضییان در وظیفه عمومی محل سکونت شان غربالگری خواهند شد. تب سنجی افراد در بدو ورود، الزام استفاده از ماسک، دستکش و … از جمله این اقدامات است.

رسیدگی غیر حضوری توسط کمیسیون ها

یکی دیگر از تدابیر سازمان نظام وظیفه کاهش تردد های غیر ضروری متقاضییان و خانوداه های آنهاست. رسیدگی غیر حضوری شامل پرونده هایی می شود که در آن نیاز به حضور مکفل (کسی که نیازمند به کمک است) و مشمول نباشد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 18 تا
 1. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  ببخشیدمن۱۴۰۱/۰۵/۲۴کارهایی صدورکارت معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت ماده ۶بهزیستی را پیش رئیس نظام وظیفه شهرستان شهربابک انجام دادم یکماه دیگه چندم شهریورکارتم درخانه مان می آید

  1. باران مشاوره :

   سلام.یک هفته پایانی شهریور کارت پایان خدمت درب منزلتون ارسال خواهد شد.

 2. پرهام موسوی :

  نتیجه شوراعالی پزشکی چند روزه ارسال میشه به یگان خدمتی ،؟؟
  معافیت سربازی
  بیمارستان نظامی

  1. باران مشاوره :

   سلام.نهایتا ده الی ۱۴ روز برای شرکت در کمیسیون و صدور رای نتیجه برای یگان خدمتی ارسال خواهد شد.

 3. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  سلام من۱۴۰۱/۰۵/۲۴کارهای صدورکارت معافیت کفالت پدرنیازمندمراقبت ماده ۶بهزیستی چندم شهریورکارتم می آید

  1. باران مشاوره :

   سلام
   تارذیخ دقیق نمیشه گفت از زمان صدور تقریبا یکماه

 4. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  به رئیس نظام وظیفه شهرستان شهربابک گفتم داخل سامانه سخا آخرین وضعیت نوشته دعوت برای شورای بدوی گفتم باید برم یانه گفت الکیه نمی خواد بری کارهای صدور کارتم را انجام داد گفت دوماه دیگه کارت معافیت کفالت دستت می رسد ۱۴۰۱/۰۵/۲۴با کارت بانکی از عابربانک پول گرفتم دادم به رئیس نظام وظیفه شهرستان شهربابک اثر انگشت کنارعکس پدرم زدم داخل پرونده گفت کارهایش را انجام میدم باید پرونده به نظام وظیفه کرمان بعد به تهران برای صدور کارت برود

  1. باران مشاوره :

   منتظر باش کارت بیاد در خونتون اگه تا یکماه دیگه نیومد برو نظام وظیفه پیگیری کن

 5. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  شهربابک هستم محل برگزاری جلسه هیات بدوی رسیدگی به معافیت کفالت داخل سامانه سخانوشته شهربابک خیابان ولی عصر داخل ستادفرماندهی نیروی انتظامی شهربابک تشکیل میشه

  1. باران مشاوره :

   به همون ادرسی که گفتن مراجعه بفرمایید دم در سرباز هست راهنماییتون میکنه

 6. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  سلام کمیسیون شورای عالی پزشکی معاونت وظیفه عمومی استان کرمان معافیت کفالت پدرنیازمندمراقبت را تایید کردداخل سامانه سخا آخرین وضعیت نوشته دعوت برای شورای بدوی برای چه هسته برای صدور کارت هسته

  1. باران مشاوره :

   سلام.سازمان نظام وظیفه درخواست بررسی مورد شما رو در کمیسیوی بدوی داشته است.شما ملزم به حضور در این کمیسیون نیز می باشید.رای نهایی این کمیسیون قابل اعتراض از جانب شما و نظام وظیفه نمی باشد.

 7. محسن مسلمی :

  سلام من تنها فرزند پسر خانواده میباشم پدرم به دلیل بیماری دو مرتبه مجبور به عمل جراحی شده است عمل اول برای برداشتن توده پروستات و عمل دوم برای برداشتن توده مثانه انجام شده است و الان هم باید مراحل شیمی درمانی رو انجام دهد میخواستم بدونم ایا میتوانم برای گرفتن معافیت کفالت پدر اقدام کنم سن پدرم ۶۰ سال میباشد

  1. باران مشاوره :

   آقا محسن شرط معافیت این است که کمیسیون پدر شما را از کار افتاده تشخیص دهند. وضعیت بیماری ایشان تعیین کننده است.

 8. حسین نوروزی :

  سلام ببخشید من برام‌پیامک اومده که معاف از رزم شدم آیا میتونم باطلش کنم دستم پلاتین داره ولی کار میکنم باهاش مشکلی ندارم نظرشماچیه آیا معاف از رزم رو باطل کنم؟ آیا برای استخدام مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. باران مشاوره :

   آقای نوروزی شما می توانید به رای کمیسیون اعتراض کنید. معمولا قوانین استخدام دولتی برای معاینه پزشکی از قوانین وظیفه عمومی سخت تر است.

 9. حبیب حق شناس :

  سلام عرض ادب احترام
  لطفا شماره تماس مرکز مشاوره رو بفرمایید بنده برای پسرم که معاف از رزم هست و مشکلات دیگر نیاز به مشاوره با کارشناسهای شمارو دارن. مرسی

  1. باران مشاوره :

   آقای حق شناس به دلیل کرونا مرکز مشاوره باران تعطیل می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: