گذراندن سربازی در مراکز علمی

0 289

گذراندن سربازی در مراکز علمی یکی از تسهیلاتی است که برای مشمولان خدمت سربازی نظام وظیفه در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب دانش آموختگان دانشگاه ها می توانند در محیط دانشگاه ها به خدمت سربازی بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر باید به سخنان مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم توجه کنیم.

نحوه گذراندن سربازی در مراکز علمی

دکتر سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم:

دانش آموختگان دانشگاه ها که در دوره های سازمان فنی و حرفه ای شرکت کردند می توانند از گذراندن سربازی در مراکز علمی استفاده کنند. شرط لازم گذراندن سربازی در مراکز علمی کسب  امتیاز لازم است. پس از کسب امتیاز لازم مشمولان دانشگاهیی می توانند به عنوان سرباز آزمایشگاه، سرباز محقق و یا سرباز مربی قسمتی از دوره سربازی نظام وظیفه خود را در محیط دانشگاه ها سپری کنند.

دکتر سیف در ادامه افزود : در آمارها مشخص شد ۳۷ درصد مراجعه کنندگان به مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند. به همین دلیل تفاهم نامه ای میان وزارت علوم و سازمان فنی و حرفه ای امضا شد که دانشجویان همزمان با تحصیل، مهارتهای شغلی را نیز فرا بگیرند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: