آغاز هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

0 819

معمولا شرایط محیطی در انتخاب رشته دانش آموزان بی تأثیر نیستند. آن ها به بازار کار و بازخورد رشته انتخابی خود در جامعه توجه دارند و گاهی با دقت بیش از حد به این موضوع استعداد خود را فدا می کنند. به این ترتیب هر دانش آموزی نیاز دارد به هنگام تصمیم گیری مورد هدایت و مشاوره درست قرار بگیرد تا بتواند انتخاب صحیحی داشته باشد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم 15 تیر 99 آغاز می شود

به گزارش باران مشاوره به نقل از تسنیم، هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از 15 تیر آغاز می شود. هدایت تحصیلی امسال به دو روش حضوری و غیرحضوری انجام می گیرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هدایت تحصیلی امسال نیز مانند سال های گذشته انجام می شود. تا کنون مطابق شیوه نامه هدایت تحصیلی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش عمل کرده ایم.

فعالیت های مشاوره ای انجام شده غیر حضوری در مدارس قبل از کرونا قسمتی از فرایند هدایت تحصیلی هستند. دانش آموزان به سایت همگام  مراجعه کردند و به آزمون های مشاوره ای پاسخ دادند. انجام این فرآیندهای مشاوره ای تا فروردین ماه پایان یافته و در سامانه بارگذاری شد.

اگر می خواهید در کنکور رتبه خوبی بدست آورید باید برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشید. مرکز مشاوره تحصیلی باران با همکاری روانش شناسان آموزشی به شما کمک می کند برنامه ریزی دقیقی برای خود داشته باشید و از همین حالا آینده شغلی تان را تضمین کنید. 

سوابق تحصیلی نهمی ها قسمتی از هدایت تحصیلی آنهاست

دری گفت: سوابق تحصیلی دانش آموزان قسمت دیگری از فرایند هدایت تحصیلی است. نمرات پایه هفتم و هشتم دانش آموزان به همراه کارنامه پایه نهم و نمرات دروس هدف هر رشته، هدایت تحصیلی را تکمیل خواهد کرد.

اطلاع رسانی و آگاهی دادن به والدین قسمت مهمی از هدایت تحصیلی است. این مهم را سابقا مدارس انجام می دادند. با توجه به این که دانش آموزان از اسفند ماه در مدرسه حضور نداشتند، مدارس همراه آموزش دروس در بستر شاد و فضای مجازی، اطلاع رسانی در ارتباط با هدایت تحصیلی را نیز انجام دادند.

برگزاری جلسات هدایت تحصیلی با رعایت فاصله جتماعی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: همراه با آغاز هدایت تحصیلی از 15 تیر ماه، حضور مشاوران و عوامل مؤثر را در مدارس خواهیم داشت. آنان خدمات مشاوره ای را به دانش آموزان ارائه خواهند داد. با توجه به این که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی به منظور حفظ سلامت دانش آموزان برای ما مهم است، حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست.

به این ترتیب خدمات مشاوران مدارس برای هدایت تحصیلی را به صورت حضوری و غیرحضوری خواهیم داشت و همکاران ما در مدارس حاضر خواهند بود. اطلاع رسانی درباره هدایت تحصیلی انجام می شود و دانش آموزانی که تمایل دارند در مدرسه حاضر شوند، باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

افزایش گرایش به رشته تجربی

وی تصریح کرد: گرایش دانش آموزان به رشته تجربی افزایش یافته است و باید اطلاعات خانواده ها را بالا ببریم. انتخاب اصلی در نهایت با خانواده هاست، اما ما باید به آن ها اعداد و ارقام را بگوییم و اعلام کنیم که در شاخه نظری تعداد داوطلبان رشته تجربی بسیار زیاد است.

ضمن اینکه باید یاد آور شویم دانش آموز امکان انتخاب رشته تجربی در کنکور را دارد و نیازی نیست که رشته تحصیلی او در دبیرستان حتما تجربی باشد.

همه می توانند در آزمون تغییر رشته شرکت کنند

امکانات و ظرفیت آموزش و پرورش برای پذیرش تمام متقاضیان رشته تجربی محدود است. البته ما با ارائه مشاوره به دانش آموزان، البته به دانش آموزان فرصت می دهیم تا خودشان انتخاب کنند. آن ها با شنیدن توضیحات یا مجاب شده یا مسیر خود را ادامه خواهند داد.

اگر نمره دانش آموزی برای ورود به یک رشته خاص کافی نباشد، فرصت شرکت مجدد در آزمون تغییر رشته را دارد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: