آیا کرونا باعث تعویق زمان برگزاری کنکور ۹۹ می شود؟

0 171

با توجه به این که بیماری کرونا و شرایط ایجاد شده در کشور همچنان به قوت خود باقی است و تاریخ کنکور سال ۹۹ هم به همین دلیل تغییراتی داشته است، برای داوطلبان جای پرسش است که آیا این زمان تغییر مجدد دارد؟!

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

زمان اعلام شده کنکور تغییر نمی کند

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زمان برگزاری کنکور مشخص و اعلام شده است و تغییری در این زمینه ایجاد نمی شود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: جمعیت هر کدام از حوزه های امتحانی مشخص است. از سوی سازمان سنجش نیز دو تا سه مرتبه فرصت تغییر حوزه به داوطلبان داده شده است. برای به تعویق انداختن مجدد کنکور هیچ دلیلی وجود ندارد.

بر اساس آمار فعلی پیش بینی ها و اقدامات لازم برای برگزاری کنکور انجام شده است. برای پیشگیری از کرونا فاصله صندلی ها نسبت به سال های قبل بیشتر شده است.

پرتکل های بهداشتی حین برگزاری کنکور رعایت می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: برای رعایت کامل پروتکل هایی بهداشتی، سالن های بیشتری در اختیار حوزه های امتحانی قرار خواهیم داد.

غلامی افزود: قرار است داوطلبان زمان محدودتری در حوزه امتحانی حضور داشته باشند. برای حفظ سلامت داوطلبان حین برگزاری کنکور اقداماتی در نظر گرفته شده است.

  • کنترل سلامت داوطلبان در هنگام ورود
  • تب سنجی داوطلبان
  • در اختیار گذاشتن ماسک
  • رعایت مسائل بهداشتی در هنگام ورود به حوزه های امتحانی
  •  تهویه سالن ها

زمان آزمون در شهرهای قرمز هم تغییر نمی کند

غلامی گفت: کنکور با رعایت پروتکل های بهداشتی و در نظر داشتن حفظ سلامت داوطلبان در زمان بندی اعلام شده برگزار می شود. این زمان در شهرهای قرمز هم تغییری نخواهد داشت و آزمون در این شهرها نیز در زمان خود برگزار می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: