استفاده از ماسک برای امتحانات مدارس اجباری شد

0 569

با توجه به شروع امتحانات نهایی که به صورت حضوری برگزار می شود، آموزش و پرورش اقدامات لازم جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را انجام داده است. دانش آموزان بیمار شناسایی و به پزشک ارجاع داده می شوند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

شروع امتحانات نهایی با حفظ پروتوکل های بهداشتی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، امتحانات نهایی از روز شنبه هفدهم خرداد آغاز شد.

خسرو ساکی به منظور رعایت بهداشت و حفظ سلامت و آرامش دانش آموزان و نیز صحت و امنیت امتحانات، نکات مدنظر در ستاد امتحانات و شورای آموزش و پرورش را بیان کرد و گفت: مقدماتی برای اخذ مجوز امتحانات در نظر گرفتیم و پرتکل های بهداشتی دریافت و به همه حوزه های اجرا ابلاغ کردیم.

اجباری بودن استفاده از ماسک در امتحانات نهایی

وی استفاده از ماسک را در جلسات امتحان اجباری خواند و گفت: دانش آموزان حتما باید با ماسک وارد جلسه امتحان شوند و اگر ماسک همراه آنها نبود در هر حوزه امتحانی تعدادی ماسک خریداری شده که در اختیار دانش آموزانی که به هر دلیل ماسک تهیه نکرده اند، قرار می گیرد. 

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از اولیاء و دانش آموزان درخواست کرد که حتما ماسک داشته باشند.

دانش آموزان بیمار شناسایی می شوند

ساکی با توجه به کمبود 6000 مربی بهداشت درباره چگونگی نظارت مراقبان بهداشت بر نحوه رعایت شیوه نامه ها گفت: از قبل یک سری تیم های نظارتی پیش بینی شده اند که یکی از آن ها مراقبین بهداشت هستند.

مراقبین بهداشت در ورودی های حوزه های امتحانی سلامت دانش آموزان را با استفاده از تب سنج و دیگر روش ها کنترل و افراد مشکوک را جدا می کنند.

دانش آموزان مشکوک به بیماری را به اتاق های ایزوله انتقال می دهند و آن ها را برای شرکت در امتحان بعدی به پزشک ارجاع خواهیم داد.

رعایت اصول بهداشتی برای مصححان امتحانات

ساکی گفت: برگه های امتحانی و حضور و غیاب شخصی شده اند. هر دانش آموز برگه خود را که روی میزش قرار می گیرد تکمیل می کند. بعد از امتحان نیز به اندازه مدت زمان حیات ویروس برگه های امتحانی را نگه می داریم و بعد در اختیار مصححان قرار می دهیم.

برای پیشگیری از ازدحام دانش آموزان را در ورودی و خروجی سالن ها به دو گروه تقسیم کردیم تا فاصله گذاری رعایت شود. صندلی ها نیز با فاصله لازم چیده می شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: