احتمال کم شدن سوالات کنکور بدلیل کرونا

0 458

کنکوری های 99 چندین درخواست از مسئولان دارند. تعویق کنکور به خاطر کرونا، تمدید معافیت تحصیلی تا اتمام برگزاری کنکور و تغییر در شیوه برگزاری کنکور از شاخص ترین این مطالبات است. از این بین سازمان سنجش گفته است که دیگر تاریخ برگزاری کنکور 99 جا به جا نمی شود و حتی داوطلبان کرونایی کنکور 99 نیر بر اساس پروتکل اعلام شده می توانند در این آزمون شرکت کنند.

همچنبن سازمان وظیفه عمومی پس از رایزنی های بسیار تصمیم گرفت به کنکوری های 99 تا یک هفته پس از آزمون کنکور معافیت تحصیلی دهد. اما آیا آزمون کنکور به خاطر کرونا ساده تر می شود؟

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

نحوه برگزاری کنکورها به شرایط زمان خود بستگی دارد

به گزارش باران مشاوره به نقل از خانه ملت، در مورد نحوه برگزاری آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور نقل های مختلفی وجود دارد که لغو یا کوتاه کردن زمان آزمون به منظور حفظ سلامت داوطلبان یکی از آن هاست.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: نحوه برگزاری کنکور سراسری، ارشد و دکتری به شرایطی که با آن روبرو خواهیم شد بستگی دارد. نخستین نشست کمیسیون آموزش در هفته آینده برگزار خواهد شد. ما این موضوع را با حضور مسوولان اجرایی بررسی و در موردش تصمیم گیری خواهیم کرد.

ممکن است زمان کنکور را لغو یا کوتاه کنیم

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین فاکتور برای ما در برگزاری آزمون حفظ جان و سلامت داوطلبان است. بنابراین منتظر می مانیم تا چگونگی وضعیت کرونا در زمان برگزاری آزمون مشخص شود. تصمیم گیری های ما بر اساس وضعیت کرونا در آن زمان خواهد بود.

مهدی اسماعیلی افزود: قطعاً اگر شیوع ویروس کرونا تشدید شده باشد، در هیچ صورت نمی توانیم کنکور را به صورت عادی برگزار کنیم. در آن صورت راهکارهای مختلف را بررسی خواهیم کرد.

قطعاً باید زمان کنکور را لغو یا کوتاه کنیم. این امر می تواند از طریق کاهش سئوالات انجام گیرد. این تصمیم یکی از راهکارهایی است که می توان آنرا به کمیسیون آموزش برد و در حضور وزیر علوم و رییس سازمان سنجش بررسی کرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: