الزام دانشجویان جدید به تکمیل خودارزیابی کرونا + نحوه بازگشایی خوابگاه

0 533

تعطیلی دانشگاه ها امکان پذیر نیست، اما سال تحصیلی پیش رو را هم نمی توان مانند سال های قبل آغاز کرد. با توجه به این که شرایط امسال کشور مانند سال های پیش نیست، مسلماً زمان و نحوه برگزاری کلاس ها نیز باید با سال های پیشین متفاوت باشد.

یکی دیگر از معضلات این روزهای دانشجویان نحوه بازگشایی خوابگاه ها با توجه به مسری بودن بیماری کرونا است. به هر ترتیب می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد تا دانشجویان به هر نحوی که امکان پذیر است، از آموزش و ادامه تحصیل باز نمانند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

کاهش نفرات ساکن در خوابگاه ها

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، ستاد مقابله با بیماری کرونا تصمیم گرفته است تا مدارس از 15 شهریور ماه بازگشایی شوند. تمام کلاس های دانشگاه های علوم پزشکی به غیر از کلاس های بالینی و دارای کار عملی، مجازی برگزار می شوند.

مدیر امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: شرایط دانشجویان علوم پزشکی متفاوت است. بنابراین همه خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی باز هستند. خوابگاه ها می توانند با پذیرش حداکثر ۲ نفر در اتاق ها، کار خود را در سال تحصیلی جدید ادامه دهند.

جدایی دانشجویان بالینی و غیر بالینی

رحمان خدابنده لو اظهار داشت: سلف سرویس های دانشگاه ها در اکثر موارد بسته است. غذا در خوابگاه ها و سایر مراکز آموزشی در ظروف یک بار مصرف توزیع می شود. دانشگاه های دارای سلف سرویس های بسیار بزرگ با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ظروف یک بار مصرف، اجازه ارائه غذا را دارند.

در دانشگاه های علوم پزشکی حضور دانشجویان بالینی از غیربالینی جدا شده است. از میان دانشجویان غیربالینی فقط دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری هستند که کار آزمایشگاهی دارند. نمونه های مورد نیاز این دانشجویان برای تحقیقات زمان لازم دارد و باید در دانشگاه حضور داشته باشند. این دانشجویان در صورت خوابگاهی بودن، در ظرفیت پایین پذیرش می شوند.

تکمیل فرم خودارزیابی برای دانشجویان نو ورود

خدابنده لو بیان داشت: ایاب و ذهاب در سال تحصیلی جدید به صورت نیمه تعطیل خواهد بود. در صورت نیاز، در برخی موارد به صورت محدود انجام می گیرد. با هماهنگی معاونت آموزشی به دانشگاه ها اعلام شده است که تسهیلات لازم برای میهمان شدن  دانشجو در دانشگاه شهر محل سکونت وی را فراهم کنند.

تمام دانشجویان نو ورود باید در سایت سلامت وزارت بهداشت، فرم خودارزیابی کرونا را برای سال تحصیلی جدید کامل کنند. مطابق برنامه ریزی های انجام گرفته، بخشی از دانشجویان در مهرماه و بخش عمده دانشجویان در بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند.

پایش سلامت روان برای دانشجویان نو ورود انجام می شود. تمام دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به این که در خردادماه بازگشایی شده اند، برای دانشجویان مشکوک به کرونا جای قرنطینه و جداگانه ای درنظر گرفته اند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: