141 هزار نفر برای دانشگاه بدون کنکور انتخاب رشته کردند

0 412

همه ساله تعدای از شرکت کنندگان کنکور سراسری به دلایل مختلف در روز برگزازی آزمون سر جلسه حاضر نمی شوند. امسال به دلیل شیوع کرونا و ترس افراد برای ابتلا به بیماری، تعداد غایبین از سال های قبل بیشتر بود.

برای این افراد و دیگر علاقه مندان فرصتی پیش  آمده است تا بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شوند. به این ترتیب کنکور برای این دسته از داوطلبان حذف شده است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

انتخاب رشته در رشته های بدون کنکور 99

به گزارش باران مشاوره به نقل از فارس، انتخاب رشته در رشته های با آزمون در حالی انجام می شود که انتخاب رشته در رشته های بدون کنکور برای مهر ماه 99 نیز انجام می شود. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد شرکت کنندگان در این دوره ها تاکنون به ۱۴۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسیده است.

ثبت نام در سایت سازمان سنجش

فاطمه زرین آمیزی یادآور شد: تعداد شرکت کنندگان در دوره های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه ۱۳۹۹تا ۲ روز پیش ۱۳۵ هزار نفر بود. ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در حال انجام است.

فرصت انتخاب رشته تا 7 مهر 99

متقاضیانی که قصد دارند برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مهر ۹۹ ثبت نام و انتخاب رشته انجام دهند، تا دوشنبه ۷ مهرماه ۹۹ فرصت دارند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

سهمیه مناطق

پر جمعیت ترین سهمیه کنکور سراسری سهمیه مناطق است که شامل سه منطقه می شود. این سهمیه تمام افرادی که از سهمیه خاصی استفاده نمی کنند را پوشش می دهد. سهمیه هر فرد بر اساس محل تحصیل دوران متوسطه اش تعیین می شود.

منطقه یک شامل بخش های مرکزی تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز می شود. کن و شمیرانات نیز جزو بخش مرکزی تهران محسوب می شوند. بیشتر شهرها و شهرستان ها در منطقه 2 واقع اند. منطقه 3 شهرهای کوچک و مناطق محروم را در بر می گیرد.

سهمیه مناطق بر اساس منطقه ای که داوطلب سه سال آخر تحصیل را در آن جا گذرانده است برایش تعیین می شود. اگر حتی یک سال از تحصیل را در منطقه مرفه تر گذرانده باشد، همان منطقه برای او انتخاب می شود.

برای آشنایی بیشتر با بحث سهمیه ها می توانید به مقاله از سیر تا پیاز سهمیه های کنکور مراجعه کرد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: