تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹

0 389

سال هاست برای حذف کنکور برنامه ریزی می شود. تا کنون چند بار تاریخ حذف کنکور اعلام شده است ولی این آزمون همچنان برگزار می شود. البته اقداماتی در این راستا انجام شده است که یکی از آن ها تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور است.

داوطلبان کنکور می توانند با توجه به نمراتی که در امتحانات سال آخر تحصیل خود اخذ کرده اند، احتمال قبولی خود در دانشگاه را افزایش دهند. برای این منظور شرایطی وجود دارد که به اطلاع می رسد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

تأثیر مثبت سوابق تحصیلی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از فارس، سوابق تحصیلی در آزمون سال 99 با تأثیر مثبت و حداکثر 30 درصد اعمال می شود.

کنکور سراسری طی چهار روز و در روزهای چهارشنبه 29، پنج شنبه 30، جمعه 31 مرداد و  شنبه اول شهریور ماه 99 برگزار می شود. این کنکور یک میلیون و 146 هزار نفر شرکت کننده دارد که 58 درصد داوطلبان زن و 42 درصد مرد هستند.

چگونگی اعمال سوابق تحصیلی در کنکور

میزان سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1399 با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 26 اردیبهشت 95 مجلس شورای اسلامی و بر اساس مصوبه چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو 14 آبان 97 حداکثر 30 درصد است و فقط تاثیر مثبت آن اعمال می شود.

شرایط اعمال سوابق تحصیلی

دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که مدرک خود را در سال 98 یا 99 در نظام جدید 6-3-3 دریافت کرده اند و امتحانات دروس پایه دوازدهم را به صورت نهایی، سراسری و کشوری گذرانده اند، مشمول سوابق تحصیلی می شوند.

سوابق تحصیلی موجود دیپلم یعنی پایه دوازدهم 6-3-3 آن ها به میزان حداکثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود و با تاثیر مثبت در نمره کل نهاییشان لحاظ می شود.

دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را طی سال های 1384 تا 1397 دریافت کرده اند و یک یا چند درس آنها به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی می شوند.

سوابق تحصیلی موجود به میزان 25 درصد و با تاثیر مثبت در نمره کل نهاییشان لحاظ می شود.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای دارندگان مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی

داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و علوم و معارف اسلامی خود را از سال تحصیلی 91-90 به بعد دریافت کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شوند.

سوابق تحصیلی دروس  پیش دانشگاهی آن ها که به صورت نهایی و سراسری کشوری برگزار شده است، به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود و با تاثیر مثبت در نمره کل نهاییشان لحاظ می شود.

سوابق تحصیلی برای دیگر دیپلمه ها (به جز بندهای الف، ب و ج) اعمال نمی شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: