تاریخ آزمون های تیزهوشان تغییر نمی کند

0 577

آزمون های زیادی برای سنجش سطح علمی داوطلبان در گشور برگزار می شود. قبولی در هر یک از این آزمون ها برای داوطلبان امتیازات ویژه ای دارد. یکی از این آزمون ها آزمون مدارس تیزهوشان است که طی آن داوطلبان برای ورود به مدارس خاص با یکدیگر رقابت می کنند.

آزمون تیزهوشان 99، 27 تیر برگزار می شود

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایلنا، بخاطر اعلام به موقع نتایج، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 99 تعویق مجدد نخواهد داشت.

رییس مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 27 تیر ماه است و این تاریخ تغییر نخواهد کرد.

آزمون تیزهوشان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز 27 تیر ماه برگزار می شود. آزمون پایه هفتم در نوبت صبح و آزمون ورودی دهم بعد ازظهر همان روز برگزار می شود.

پروتکل های بهداشتی در آزمون تیزهوشان 99 رعایت می شود

فاطمه مهاجرانی تأکید کرد: برای دیر نشدن اعلام نتایج، به هیچ عنوان آزمون تیزهوشان سال ۹۹ به تعویق نخواهد افتاد.

وی گفت: با ستاد ملی مقابله با کرونا نیز هماهنگی های لازم را انجام داده ایم تا در روز ۲۷ تیرماه آزمون تیزهوشان مقطع هفتم و نهم را برگزار کنیم.

آزمون تیزهوشان در مقاطع هفتم و دهم به صورت حضوری است و همه پروتکل های بهداشتی که ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص کرده است، رعایت می شود. در این آزمون هم فاصله گذاری اجتماعی و هم بحث ضدعفونی فضای آزمون به دقت انجام خواهد شد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آزمون تیزهوشان از نوع کنکور است

مهاجرانی گفت: آزمون تیزهوشان را هم مانند کنکور به دلیل این که نوعی کنکور است، نمی‎توانیم به شکل مجازی برگزار کنیم. کم سن و سال بودن این دانش آموزان و پراکندگی جغرافیایی و امکان صحت سنجی درباره کسی که پای سیستم نشسته است، باعث شد تا ما این آزمون را به شکل حضوری برگزار کنیم.  این آزمون هم مثل امتحان نهایی یا کنکور امکان برگزاری به شکل مجازی را ندارد.

وی در ادامه گفت: هر چند فرآیندها فشرده می شود ولی ما نباید به هیچ عنوان کیفیت را فدای فشردگی زمان کنیم. البته با در نطر گرفتن زمان برای خوب پیش رفتن کار تلاش می کنیم.

برای رسیدن به زمان شروع سال تحصیلی، فرایند را فشرده سازی می کنیم

رییس مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: بر اساس تصمیم وزیر آموزش و پرورش، برای رسیدن به زمان شروع سال تحصیلی اعلام شده، فشرده سازی فرایند را مد نظر می گیریم.

او اعلام کرد: برای پایه دهم ۱۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر ثبت نام کردند. از این تعداد، ۶۴ هزار و ۶۲۱ نفر دختر و ۵۲ هزار و ۹۰۷ نفر پسر هستند. برای شرکت در آزمون پایه هفتم نیز ۲۱۳ هزار و ۹۰ نفر ثبت نام کردند که ۱۰۰ هزار و ۴۹۳ نفر از آنان دختر و ۱۱۲ هزار و ۵۹۷ نفرشان پسر هستند.

تعداد پسران از دختران در آزمون تیزهوشان مقطع هفتم بیشتر است و این در حالی است که در مقطع دهم تعداد دختران در آزمون تیزهوشان بیشتر است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: