۷ نکته مهم برای کنکور ۹۹ + تغذیه و پروتکل بهداشتی

0 262

کنکور سال ۹۹ پس از کش و قوس های فراوان قرار شد در تاریخ ۳۱ مرداد برگزار شود. کنکور امسال با رعایت نکات بهداشتی برگزار می شود و داوطلبان باید از پروتکل های اعلامی ستاد مبارزه با کرونا پیش از آزمون با خبر شوند.

با توجه به شرایط متفاوت کنکور ۹۹، وسایل مورد نیاز کنکوری ها با سال های قبل متفاوت است. در ادامه علاوه بر پروتکل های بهداشتی، وسایل مورد نیاز کنکور، تغذیه مناسب، ۷ نکته طلایی را برای شما منتشر کرده ایم.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا حین برگزاری کنکور

به گزارش باران مشاوره، آزمون های سراسری سال ۹۹ با توجه به وضعیت بحرانی کرونا بعد از بررسی های بسیاری برگزار خواهد شد. کنکور سراسری در ۴ روز و در ۴ گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و هنر از روز ۲۹ مرداد ماه برگزار می شود. این در حالی است که امسال با در نظر داشتن شرایط خاص کشور، باید اقدامات ویژه ای به منظور حفظ سلامت افراد انجام گیرد.

پروتکل های بهداشتی باید رعایت شوند و این کار سختی نیست. به این منظور باید چند نکته را مورد توجه قرار داد:

 • رعایت نکات بهداشتی ساده برای تمام افراد ضروری است.
 • داوطلبان لازم است وضعیت خود را اعلام کنند تا مبتلایان از سایر افراد جدا شوند و برایشان آزمون جداگانه ای برگزار شود.
 • تمام افراد از جمله داوطلبان، مراقبین، ناظرین و… باید از ماسک استفاده کنند.
 • فاصله های ۱/۵ متری رعایت شود.
 • حوزه های امتحانی مناسب انتخاب شوند و تهویه به صورت دقیق انجام گیرد. باز بودن ینجره ها حین برگزاری آزمون ضروری است.
 • همه جا و همه چیز باید ضد عفونی و گندزدایی شود.
 • پس از آزمون افراد به سرعت محل آزمون را ترک کنند.

باران مشاوره به شما توصیه می کند از همین حالا به فکر انتخاب رشته بعد از کنکور باشید.

 هفت وسیله مورد نیاز کنکور ۹۹

با توجه به این که کنکور امسال با سال های قبل تفاوت دارد، به داوطلبان علاوه بر توصیه های هر سال سفارشات ویژه ای می شود:

 1. سر جلسه ماسک اضافه با خود داشته باشند تا در صورت غیر قابل استفاده شدن ماسک مورد استفاده، از ماسک جدید استفاده کنند.
 2. دستمال کاغذی به همراه داشته باشند تا حین عرق کردن از آن استفاده کنند.
 3. قمقمه آب شخصی همراه خود داشته باشند.
 4. پد الکی، اسپری ضدعفونی کننده دست و سطوح با خود بیاورند و مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند از سلامت محیط مطمئن باشند.
 5. به خانواده ها توصیه کنند که در پشت درهای محل آزمون تجمع نکنند.
 6. با دیگران قبل و بعد از آزمون هم صحبت نشوند.
 7. از دستکش پلاستیکی هنگام برگزاری آزمون استفاده نکنند.

تغذیه مناسب برای کنکوری ها سال ۹۹

کنکور آزمون مهمی است و برای شرکت در آن، توجه ویژه به سلامت جسم و روان احتیاج است. یکی از اصولی که داوطلبان باید به شدت به آن دقت نظر داشته باشند، اهمیت دادن به تغذیه سالم است. نکاتی که داوطلبان در این زمینه باید مورد توجه قرار دهند:

 • مصرف مواد خوراکی از جمله همبرگر، سوسیس، کالباس، کله پاچه و مواد غذایی چرب اشباع نشده که دارای فرم ترانس هستند را کاهش دهند.
 • ویتامین E در اکسیژن رسانی به مغز و خنثی کردن رادیکال های آزاد مهاجم به مغز و اعصاب مؤثر است. این ویتامین در جوانه گندم، ماست و سوپ موجود است.
 • سلنیوم ضد سرطان و خنثی کننده است و آثار سمی فلزات را از بین می برد. این ماده از طریق هوای تنفسی، آب، سبزی و میوه تأمین می شود. سبزیجات برگ سبز از جمله تره و نیز گوجه فرنگی سلنیوم دارند.
 • سرب حتی به مقدار ناچیز در یادگیری تختلال ایجاد می کند و هوش را کاهش می دهد. جیوه نیز باعث افسردگی، خستگی، سر درد، فراموشی و اختلال در تمرکز می شود. توصیه می شود جوانه گندم، نان های گندم و جو و نیز حبوباتی نظیر لوبیا، نخود، عدس و ماش استفاده شود.
 • منابع حیوانی از جمله ساردین، ماهی تن، زرده تخم مرغ، جگر حیوانات جوان توصیه می شود.
 • ویتامین های گروه B افزایش یادگیری، کاهش عصبانیت، پیشگیری از افسردگی و خستگی را به همراه دارند. مخمر آبجو، جگر، گوشت گوساله، ماهی، مرغ، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، جوانه گندم، حبوبات، غلات، شیر، لبنیات، گوجه، کاهو، هویج، قارچ، میوه، دانه ها، مغزهای روغنی منبع غنی ویتامین B هستند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: