تمدید ثبت نام بدون کنکور سال 99

0 312

امکان ورود به بسیاری از رشته ها با توجه به سوابق تحصیلی ممکن است. با هدف حذف کنکور، تعداد این رشته ها به مرور بیشتر می شود. داوطلبان زیادی تمایل دارند از شرکت در کنکور چشم پوشی کنند و با توجه به معدل کتبی دیپلم خود راهی دانشگاه شوند.

در واقع کنکور برای رشته های پر طرفدار برگزار می شود و برای سایر رشته ها به نحوی حذف شده است. متقاضیان پذیرش بدون کنکور باید مسیری جدا از کنکور را در پیش بگیرند و اقدامات لازم را انجام دهند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

تمدید مهلت ثبت نام پذیرش بدون کنکور

به گزارش باران مشاوره و به نقل از دانا، ثبت نام پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مهر ماه 99 که از پنجم مرداد ماه آغاز شده است و قرار بود تا یک شنبه 2 شهریور 99 ادامه داشته باشد، تا روز دوشنبه 7 مهر 99 تمدید شد.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: تاکنون 76 هزار و 224 نفر برای شرکت در پذیرش دانشجو بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مهرماه 99 ثبت نام کرده اند.

پذیرش بدون کنکور جدا از کنکور سراسری

فاطمه زرین آمیزی افزود: با توجه به مصوبه جلسه 24 تیرما ه 99 شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ثبت نام و اعلام نتیجه پذیرش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم جدا از انتخاب رشته کنکور انجام می شود. این مطلب برای تمامی زیرنظام های آموزشی مصداق دارد:

  • دوره های روزانه
  • شبانه
  • پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی
  • دانشگاه پیام نور
  • مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور

زرین آمیزی خاطرنشان کرد: ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی پذیرش با سوابق تحصیلی فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. نسخه جدید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش با سوابق تحصیلی از روز چهارشنبه اول مردادماه 99 روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل مشاهده است.

متقاضیان برای ثبت نام باید به ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دقت داشته باشند. آن ها می توانند از 5 مرداد تا 2 شهریور ماه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. داوطلبان می توانند فرم انتخاب رشته را تا حداکثر ۱۰۰ کد رشته به صورت اینترنتی تکمیل و ثبت نام خود را کامل کنند.

توجه به اصلاحات منتشر شده روز 26 مرداد ماه برای اطلاع از رشته ها و اصلاحات و تغییرات دفترچه راهنمای ثبت نام ضروری است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: