تعداد داوطلبان کنکور سراسری در سال ۹۹

0 219

شیوع بیماری کرونا و ایجاد تغییرات در تقویم آموزشی کشور باعث شد تا داوطلبان کنکور با ابهام مواجه شوند. یکی از متداول ترین سوالات این روزهای پشت کنکوری ها این است که ثبت نام و همچنین آزمون کنکور سراسری سال ۹۹ در چه زمانی خواهد بود. در ادامه علاوه بر زمان ثبت نام کنکور اطلاعت تکمیلی در مورد آزمون وردوی دانشگاه ها در سال ۹۹ را برایتان ارائه می کنیم.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

چند هزار نفر در کنکور ۹۹ شرکت می کنند؟

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری دانا، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: پس از ثبت نام هفت هزار داوطلب جدید، تعداد متقاضیان کنکور ۱۳۹۹ به بیش از یک میلون و سیصد و هزار نفر رسید.

بنا به گفته خانم فاطمه زرین آمیزی، در اطلاعیه ای که در تاریخ ۹۹/۰۲/۱۶ منتشر شده داوطبلان کنکور از تسهیلاتی بهره مند شده اند. کنکور ۹۹ در روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه برگزار می شود.

تسهیلات داوطلبان کنکور ۹۹

 • امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹
 • مهلت جدید ثبت نام برای داوطلبان (آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام نشده اند)

همچنین افرادی که در بازه تاریخی (۱۶ تا ۲۷ دی ماه ۹۸، ۱۲ تا ۱۵ اسفند) در کنکور ثبت نام کرده اند نیز می توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند.

داوطلبان قبولی در چه مراکزی تحصیل می کنند؟

فاطمه زرین آمیزی در ادامه صحبت های خود افزود: داوطلبان می توانند پس از قبولی در آزمون کنکور سراسری سال در مراکز زیر پذریش شوند.

 • دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)،
 • نیمه حضوری، مجازی
 • پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی
 • دانشگاه پیام نور
 • موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی
 • دانشگاه آزاد اسلامی

زمان و نحوه ویرایش اطلاعات فردی

داوطلبان کنکور می توانند با مراجعه به وب سایت www.sanjesh.org اطلاعات خود را ویرایش کنید. مهلت ویرایش اطلاعات فردی از روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۸ آغاز شده و در روز چهارشنبه ۹۹/۰۲/۳۱ پایان می پذیرد.

آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در آزمون نشده اند نیز می توانند در بازه زمانی مذکور ثبت نام کنکور خود را انجام دهند. باران مشاوره توصیه می کند که قبل از ثبت نام دفترچه راهنمای را حتما مطالعه فرمایید.

رقابت در کنکور ۹۹ بین چند نفر است

با ۷ هزار و ۲۴۵ نفر جدیدی که تا امروز ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۹ به ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری ۹۹ پیوستند، یک میلیون و سیصد و شصت و یک هزار و دویست و سی و یک نفر، داوطلب کنکور سراسری ۹۹ داریم.

کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ در روزهای پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: