دانشگاه گیلان نوزدهمین دانشگاه برتر در ایران

0 482

یکی از مهمترین دغدغه های کنکوری ها در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری، این است که کدام دانشگاه را در اولویت بالاتری قرار دهند. دانشگاهها و موسسات آموزشی با توجه به میزان و کیفیت ارائه دستاوردهای پژوهشی، جایگاه خود را در میان رقبا تعیین می کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

دانشگاه گیلان در بین دانشگاه ایرانی رتبه ۱۹ را به خود اختصاص داد

به گزارش باران مشاوره به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه گیلان در بین 99 موسسه و دانشگاه ایرانی رتبه 19 را در آخرین رتبه بندی سال 2020 از آن خود کرد.

«nature index» همه ساله با هدف شناسایی جایگاه علمی کشور ها و موسسات آموزش عالی بر پایه دستاوردهای پژوهشی با کیفیت بالا، به رتبه بندی این موسسات همت می گمارد. این سازمان در ۸۳ نشریه نمایه شده خود، با شمارش تعداد مقالات ارائه شده، امکان رتبه بندی و مقایسه آن ها را بر پایه سه سنجه کلیدی فراهم می آورد.

سه عامل کلیدی در تعیین رتبه دانشگاه Nature Index

  1. شمار مقالات (Article Count) یا AC: یعنی تعداد مقالاتی که بدون توجه به تعداد پدیدآورندگان در نشریات منتشر شده است.
  2. شمار کسری (Fractional Count) یا FC: محاسبه می کند که هر پدید آور در نگارش یک مقاله چه میزان مشارکت داشته است.
  3. شمار کسری وزنی (Weighted Fractional Count) یا WFC: که شاخص اصلاح شده شمارکسری است. مثلا در حوزه های ستاره شناسی و فیزیک بدلیل اینکه بیشترین حجم انتشارات را به خود اختصاص می دهند، در نمایه نیچر وزن می دهند تا از تاثیرشان بکاهند.

ضمنا مرکز مشاوره تحصیلی باران یادآوری می کند که دانشگاه گیلان در سال 2019 در بین 69 دانشگاه ایرانی، رتبه 44 را از آن خود کرده بود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: