زمان برگزاری آزمون عملی رشته های ورزشی کنکور ۹۹

0 470

ورود به برخی از رشته های دانشگاهی علاوه بر پذیرفته شدن در آزمون کتبی، شرط دیگری دارد و آن موفقیت در آزمون عملی است. رشته های ورزشی از جمله رشته هایی هستند که ورود به آن ها مستلزم قبولی در امتحان عملی است. آزمون های عملی با شرایط ویژه ای برگزار می شوند که داوطلبان باید آن ها را مدنظر داشته باشند.

علاوه بر شرایطی که خاص هر رشته می باشد، توجه به وضعیت حاکم در کشور و شرایطی که این اوضاع ایجاد کرده نیز ضروری است. متقاضیان باید به تمام نکاتی که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کند، توجه داشته باشند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آزمون عملی رشته های ورزشی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مربوط به کنکور ۹۹ در روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریور ماه برگزار می شود. شرایط و ضوابط، تعیین زمان و محل برگزاری این آزمون عملی اعلام شد.

در رشته علوم ورزشی سال ۱۳۹۹ دانشجو به صورت متمرکز پذیرش می شود. نتایج نهایی آزمون با دیگر رشته های متمرکز اعلام می شود.

آزمون عملی تربیت بدنی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی حاضر در جلسه آزمون روزهای پنجشنبه ۳۰ مرداد و جمعه ۳۱ مرداد به عمل می آید.

این افراد از ۲۸ مرداد تا ۳ شهریور علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون عملی در تاریخ مذکور در سایت سازمان سنجش اعلام و هزینه را پرداخت کرده اند.

انتخاب بر اساس اولویت بندی

افرادی که متقاضی آزمون عملی رشته تحصیلی علوم ورزشی یا آموزش تربیت بدنی در بخش پذیرش با آزمون هستند، می توانند در آزمون عملی شرکت کنند. این افراد لازم است پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

متقاضیان باید با توجه به دوره های مجاز در کارنامه خود، کدرشته محل های تحصیلی مربوط را در فرم انتخاب رشته این آزمون در هر اولویتی که علاقه دارند انتخاب کنند. گزینش این افراد براساس اولویت بندی رشته های خود در فرم انتخاب رشته انجام می شود.

متقاضیان می توانند کارت شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی را از حوزهای برگزاری آزمون عملی تحویل بگیرند. داشتن لباس و کفش ورزشی برای شرکت کنندگان در آزمون ضروری است. لازم است متقاضیان منحصراً در روزهای تعیین شده در حوزه برگزاری حاضر شوند.

معاینات، آزمون عملی و مصاحبه برای افرادی که شناسنامه و کارت ملی ندارند، انجام نخواهد شد.

لزوم سلامت کامل برای شرکت در آزمون

متقاضیان رشته تحصیلی علوم ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه فرهنگیان باید سلامت کامل جسمانی خصوصاً قلبی و ریوی داشته باشند. این متقاضیان باید برای تست های آزمون عملی کاملاً آماده باشند.

معاینات پزشکی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل حوزه برگزاری آزمون عملی انجام  می شود. بنابراین داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای متقاضیان لازم نیست.

متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش که در آزمون عملی شرکت می کنند، اگر در ردیف معرفی شدگان قرار بگیرند، باید در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی نیز شرکت کنند.

زمان این مصاحبه که آموزش و پرورش در دو قسمت مجزا برگزار می کند را سازمان سنجش طبق اطلاعیه ای متعاقباً در دهه دوم مهرماه اعلام می کند. عدم شرکت در این مصاحبه به منزله انصراف فرد از ادامه گزینش تلقی می شود.

در واقع تمام متقاضیان باید مرحله مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی را بگذرانند تا بتوانند در گزینش نهائی مطابق با ضوابط این سازمان حضور داشته باشند.

فرصت مجدد برای متقاضیان

متقاضیان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش، اگر در آزمون عملی شرکت کنند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای انتخاب رشته محل های دوره روزانه را نخواهند داشت.

متقاضیان آزمون عملی تربیت بدنی که از ۲۸ مرداد تا ۳ شهریور علاقه مندی خود را اعلام نکرده و هزینه آزمون عملی را پزداخت نکرده اند، درصورت تمایل برای شرکت در آزمون عملی، اگر در جلسه کنکور علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی ۳۰ و ۳۱ مرداد حضور داشتند، می توانند به نماینده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه کنند.

مدارکی که لازم است متقاضیان برای بررسی وضعیت خود همراه داشته باشند:

 • دو قطعه عکس
 • کارت شناسایی معتبر
 • شماره داوطلب و پرونده گروه آزمایشی شرکت در آزمون

با توجه به برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی همه متقاضیان از تاریخ ۲۷ شهریور تا ۳۰ شهریور طی چهار روز (دو روز برای برادران و دو روز برای خواهران)،  متقاضیان باید براساس برنامه زمانی استان محل اقامت خود که در اطلاعیه ۲۳ شهریور سازمان سنجش درج شده است، در آزمون عملی شرکت کنند.

متقاضیان رشته علوم ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه فرهنگیان افزون بر مبلغ واریزی برای آزمون عملی، باید حداکثر تا تاریخ ۲۶ شهریور، ۴۵۰ هزار ریال به صورت برخط (آنلاین) برای انجام معاینه پزشکی و تست های سلامت و تندرستی به شماره حسابی که پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اعلام کرده است، پرداخت کنند.

لازم است روی اصل فیش واریزی عبارت «بابت معاینه پزشکی و تست های سلامت و تندرستی آزمون عملی رشته علوم ورزشی سال ۱۳۹۹» را درج کنند و آن را در روز آزمون به حوزه آزمون عملی تحویل دهند.

عدم تکرار آزمون عملی

در درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی می توان آزمون متناسب با شرایط کنونی کشور و فیلم شیوه اجرای آزمون، همراه با دستورالعمل های مربوطه را مشاهده کرد. مشاهده فیلم و تمرین مهارت های لازم، می تواند آمادگی نسبی بیشتری را برای متقاضیان شرکت در آزمون علوم ورزشی فراهم کند.

لوازمی که متقاضیان باید همراه داشته باشند:

 • لباس و کفش مناسب سالن ورزشی
 • ۳ عدد ماسک
 • دو جفت دستکش لایتکس
 • مواد ضدعفونی کننده

همه متقاضیان باید از عوامل اجرایی و سایر متقاضیان فاصله ۲ متری را رعایت کنند. آن ها نباید وسایل شخصی خود را با دیگران رد و بدل کنند. برای حفظ سلامت افراد از ورود همراه به حوزه های اجرا ممانعت به عمل می آید. همراهان باید تا اتمام آزمون و بازگشت متقاضیان، در محیط خارج از دانشگاه منتظر بمانند.

متقاضیان یک ساعت قبل از حضور در حوزه، از آب و مواد غذایی استفاده کنند تا در صورت طولانی شدن آزمون دچار ضعف جسمانی نشوند. شرکت کنندگان می توانند نوشیدنی و میان وعده مناسب همراه داشته باشند و شخصی از  آن ها استفاده کنند. لازم به ذکر است که در حوزه های آزمون عملی مواد غذایی و نوشیدنی توزیع نمی شود و هر متقاضی باید خودش نیازهایش را برطرف سازد.

لوازم مورد نیازی که اگر نباشند، از آزمون عملی افراد ممانعت به عمل می آید:

 • دو قطعه عکس ۴×۳
 • اصل فیش هزینه تست های سلامت و تندرستی
 • انجام معاینه پزشکی به مبلغ ۴۵۰ هزار ریال در زمان آزمون عملی
 • لباس وکفش ورزشی
 • اصل شناسنامه یا کارت ملی

همه متقاضیان باید مطابق برنامه زمانی و اقدامات اعلام شده در این اطلاعیه و اطلاعیه ۲۳ شهریور سایت سازمان سنجش، عمل کنند. آزمون عملی علوم ورزشی تمدید یا تکرار نمی شود.

در وب سایت باران مشاوره می توانید به همه خبرهای مربوط به کنکور، مدارس و دانشگاه ها دسترسی داشته باشید.

اقدام مبتلایان به کرونا در روز آزمون عملی

همه متقاضیان آزمون عملی باید از روز یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه و فرم خوداظهاری را تکمیل کنند. پرینت فرم باید روز برگزاری آزمون همراه متقاضی باشد. اطلاعات متقاضیانی که فرم مذکور را تکمیل می کنند، نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

متقاضیانی که در زمان اجرای این آزمون از ۲۷ تا ۳۰ شهریورماه ۹۹ علائم ابتلا به کرونا را دارند و نشانه های بیماری آن ها از تاریخ ۱۵ شهریور ۹۹ به تأیید قطعی رسیده است، باید از روز ۲۲ تا ۲۳ شهریور به سایت سازمان سنجش، بخش آزمون سراسری مراجعه کنند.

آن ها باید فرم خوداظهاری مبتلایان به بیماری کرونا را تکمیل و گواهی داشتن بیماری کرونا را با تاییدیه بیمارستان یا نتیجه آزمایش، در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.

متقاضیان تکمیل کننده این فرم نباید در آزمون عملی روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریورماه خاضر شوند. برای این افراد منحصراً در تهران و در تاریخ دیگری که متعاقباً در مهر ماه به اطلاع آن ها می رسد، آزمون عملی برگزار خواهد شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: