زمان شروع نیم سال دوم تحصیلی دانشگاه ها در سال 99

0 681

این روزها زمان شروع ترم جدید دانشگاه ها پرسش اصلی دانشجویان است. معمولا زمان شروع سال ترم مهر ماه اعلام می شود اما مشکلاتی وجود دارد که ممکن است باعث شود که بهمن زمان شروع شروع نیم سال دوم تحصیلی باشد. یکی از اساسی ترین این مشکلات، چالش خوابگاه هاست.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آیا آغاز به کار دانشگاه ها مهر ماه است؟

به گزارش باران مشاوره و به نقل از کارگزین خبر، همه دانشگاه ها در ترم آینده از مهر ماه آغاز به کار خواهند کرد. معاون آموزشی وزارت علوم با توجه به اعلام قطعی سنجش گفت: تمام دانشگاه ها از مهر ماه ترم جدید را آغاز خواهند کرد.

بنا بر صحبت های مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان ورودی قدیم از ۲۰ شهریور و سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید از ۲۰ مهرماه و به صورت حضوری آغاز می شود.

چه شرایطی درتعیین آغاز ترم دانشگاه دخیل است

علی خاکی صدیق با توجه به این که آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه های علوم پزشکی مهر ماه است، آغاز به کار دیگر دانشگاه های وزارت علوم را نیز با توجه به اعلام قطعی سنجش، مهر ماه تعیین کرد.

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود تمام دانشگاه ها قصد دارند ترم جدید را برای دانشجویان جدیدالورود بدون تأخیر آغاز کنند. البته آغاز به کار به موقع دانشگاه ها به زمان اعلام نتیجه کنکور و امکانات دانشگاه برای پذیرش دانشجو نیز بستگی دارد.

خوابگاه ها مشکل اساسی برنامه ریزی دانشگاه ها هستند

ایشان در پایان گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها بسیاری از دانشجویانی که در خوابگاه سکونت داشتند فارغ التحصیل نشده اند، همچنین ورودی جدید دانشگاه ها نیز به خوابگاه نیاز دارند بر همین اساس مدیریت شرایط برای دانشگاه ها سخت می شود و ممکن است در ترم آینده دانشجویان تازه وارد از بهمن ماه شروع شود و مابقی دانشجویان ترم آینده را از مهر آغاز کنند. البته اعلام نتایج کنکور نیز در این مورد بی تاثیر نیست.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: