اعلام شرایط ثبت نام دانش آموزان عادی در مدارس شاهد

دانش آموزان غیر شاهد هم می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند

0 183

مدارس شاهد از جمله مدارسی هستند که ورود به آن ها مستلزم داشتن شرایط ویژه است. در سال های اخیر سختی های ورود به این مدارس رو به کاهش بوده و تغییراتی در شرایط ورود به آن ها ایجاد شده است. امسال برای ورود دانش آموزان عادی به این مدارس شرایطی تعیین شده است که به ذکر آن ها می پردازیم.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آیا دانش آموزان عادی (غیر شاهد) می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از پانا، دانش آموزان عادی و غیرشاهد که تمایل به ثبت نام در مدارس شاهد دارند، می توانند ار طریق سامانه سجا اقدام به ثبت نام کنند. انجام ثبت نام آن ها مشروط به داشتن شرایط علمی و عمومی مطابق با دستورالعمل ثبت نام و نیز داشتن ظرفیت خالی مدرسه های شاهد است. الویت ثبت نام با با دانش آموزانی است که در همسایگی مدرسه سکونت می کنند.

مدرسه کاردانش شاهد تشکیل می شود

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هر فردی که تمایل دارد در مدارس شاهد ثبت نام کند، می تواند به سامانه سجا مراجعه و برای تحصیل در این مدارس پیش ثبت نام کند.

ما برای شکل گرفتن همکاری با اداره کل فنی و حرفه ای به منظور تشکیل یک مدرسه کاردانش شاهد پیگیری های لازم را انجام می دهیم. راه اندازی کلاس های ضمیمه کاردانش در مدارس شاهد در برنامه های ما گنجانده شده است.

تمام دانش آموزان متوسطه اول شاهد در بحث ایران مهارت شرکت کردند

رزاقی تصریح کرد: تمام دانش آموزان متوسطه اول شاهد در بحث ایران مهارت شرکت کردند، لذا ما بر این که در مدارس شاهد بحث مهارت آموزی راه اندازی شود پافشاری می کنیم.  موضوع کاردانش ضمیمه نیز به همین منظور پیگیری می شود.

هدف ما این است که دانش آموزان مدارس شاهد به سمت مهارت آموزی بروند و باید معین شود هر مدرسه چه فعالیت مهارتی را انجام خواهد داد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: