شرایط جذب دانشجو و دبیر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

0 102

اشتعال یکی از بزرگترین دغدغه های نسل جوان است. دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به شرایط ویژه ای که برای استخدام دارد، مورد توجه بسیاری از داوطلبان است. بسیاری از دانشجویان رشته های مختلف علاقه مند به کار معلمی هستند و امکان پذیرش در این دانشگاه را ندارند. در ادامه به شیوه های جذب دانشجو و دبیر در این دانشگاه می پردازیم.

@MoshavereBaran عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی و کنکور

جذب دانشجو و ارائه دبیر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از پانا، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به دو طریق به جذب دانشجو و و ارائه دبیر اقدام کرده است.

  1. جذب افراد پس از قبولی در کنکور (این افراد پس از گذراندن دوره به عنوان دبیر در مدارس مشغول به کار می شوند.)
  2. جذب فارغ التحصیلان دیگر رشته ها (این افراد باید ابتدا دوره های کوتاه مدت تربیت معلم را طی کنند.)

باید برای استخدام در آموزش و پرورش رقابت وجود داشته باشد

مدیر آموزش دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: تعداد قابل ملاحظه ای از افراد از طریق کنکور به رشته های دبیری وارد می شوند. این پذیرفته شدگان از ابتدا به استخدام آموزش و پرورش در می آیند. باید برای ورود این افراد به بازار کار صحنه رقابتی آماده کنیم تا علاقه مندان دیگر رشته ها نیز فرصت یابند قابلیت خود را برای ورود به این حیطه نشان دهند.

اگر بتوانیم جو را رقابتی کنیم در حق علاقه مندان دیگر رشته ها به دبیری خدمت موثری انجام داده ایم. مسلما با این برنامه نیروهای بهتری در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط جذب دانشجو و دبیر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
با ما فقط یکبار کنکور می دهید

چالش هایی در حوزه تربیت دبیر وجود دارد

چالش هایی در حوزه تربیت دبیر وجود دارد. یکی از مشکلات این است که ورود دانشجویان به دانشگاه با انگیزه معلم شدن است اما مدتی بعد که امکان دبیری برایشان مهیا شد، بدلیل کمبود امکانات معلمان به شغل دیگری علاقه مند می شوند.

فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس به دلیل آموزش و کسب مهارت در حوزه فنی و حرفه ای قابلیت این را دارند که جایی غیر از مدارس و در بازار آزاد نیز شروع به فعالیت کنند.

علاقه دانشجویان رشته های مختلف به دبیری

علاقه مندان به دبیری در بین دانشجویان رشته های دیگر نیز وجود دارند. تعدادی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نیز که به عنوان کارشناس وارد این دانشگاه شدند، بعد از گذراندن دروس به دبیری علاقه پیدا کردند و به این حیطه وارد شدند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: