شروع دانشگاه ها از آبان 99

0 573

بالا رفتن شیوع کرونا باعث شده برگزاری آزمون های سراسری مجددا به چالش کشیده شود. تعویق بیش از حد این آزمون ها مشکلاتی برای پذیرش و شروع به تحصیل دانشجویان جدید الورود بوجود می آورد و حذف کردن آزمون هم غیر ممکن است. برگزاری آزمون هم با وجود خطر ابتلا به کرونا مشکلات و نگرانی های خاص خود را دارد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آبان ماه آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها برای ورودی های جدید

به گزارش باران مشاوره به نقل از، ایرنا، داوطلبانی که در کنکور 99 پذیرفته می شوند، می توانند تحصیل خود را از آبان ماه آغاز کنند. رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از آن جا که آزمون های سراسری با تعویق برگزار می شود، زمان اعلام نتایج نیز تغییر می کند.

در حال بازبینی فرایندها هستیم تا اعلام نتایج نهایی برای دانشگاه هایی مانند فرهنگیان که مصاحبه، امتحانات عملی از جمله در تربیت بدنی و پروژه دارند، بیشتر از یک ماه به تاخیر نیفتد.

به این ترتیب آغاز سال تحصیلی آینده برای همه ورودی ها اوایل آبان ماه خواهد بود.

با برگزار نشدن آزمون هیچ داشجوی جدیدی نخواهیم داشت

اگر برگزاری آزمون های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری ممکن نشود در سال جاری ورودی به دانشگاه نخواهیم داشت و این مسأله باعث آسیب به داوطلبان کنکوری خواهد شد.

ایجاد وقفه در پذیرش باعث می شود ظرفیت های پذیرش هم ۲ برابر نشود. وزارت علوم قصد کاهش ظرفیت ها را ندارد. با این که ظرفیت ها هم هنوز نهایی نشده اند اما به هر حال هر دانشگاه بر اساس امکانات و وضعیتی که دارد، اعلام ظرفیت می کند.

رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های آزمون

سازمان سنجش آموزش کشور این اطمینان خاطر را به داوطلبان داده است که پروتکل های بهداشتی دقیق تر از آن چه ستاد مبارزه با کرونا دستور داده است، در حوزه های برگزاری کنکور رعایت می شود و جای نگرانی نیست.

بر اساس اعلام سازمان سنجش دو هفته دیگر داوطلبان دکتری ۹۹ در جلسه کنکور حاضر می شوند و دستورالعمل های بهداشتی نیز قبل از برگزاری آزمون منتشر می شود تا داوطلبان در این زمینه اطلاعات بیشتر کسب کنند.

داوطلبانی که بابت تغییر حوزه کنکور خود نگرانی دارند، می توانند درخواست کتبی خود را به باجه های رفع نقص تحویل دهند. این باجه ها ۳ تا ۴ روز قبل از برگزاری آزمون فعال می شود. در خواست ها جمع آوری شده و تصمیم گیری بر اساس تعداد آن ها صورت می گیرد.

تاریخ برگزاری آزمون های سراسری سال 99

زمان برگزاری آزمون های سراسری این گونه اعلام شده است:

  • آزمون دکتری، روز پنج شنبه ۲۶ تیرماه
  • آزمون کارشناسی ارشد، روزهای پنج شنبه و جمعه دوم و سوم مردادماه
  • کنکور سراسری، روزهای پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مرداد
  • آزمون های کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته روز جمعه ۱۴ شهریورماه (هم زمان)
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: