شروع سال تحصیلی نو دانشجویان از اول آبان

0 478

با توجه به شرایط موجود دغدغه ذهنی دانشجویان و پذیرفته شدگان دانشگاه، زمان بازگشایی دانشگاه و نحوه برگزاری کلاس هاست. برای ورودی های جدید زمان معرفی آنان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور هم اهمیت بسزایی دارد. وزارت علوم تاریخ بازگشایی دانشگاه ها را برای دانشجویان و نیز ورودی های جدید اعلام کرده است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

اول آبان شروع سال تحصیلی جدیدالورودهاست

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری دانا، نیمسال جدید دانشگاه ها برای دانشجویان قدیمی از 15 شهریور آغاز می شود. با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور حدود 20 مهر ماه دانشجویان جدید الورود را معرفی می کند، این دانشجویان اول آبان 99 پذیرش خواهند شد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: با توجه به این که آموزش های مجازی در ترم آینده ادامه خواهد داشت، مشغول بازنگری آئین نامه آموزشی وزارت علوم هستیم و در آئین نامه های آموزشی وزارت علوم، آموزش الکترونیکی را وارد می کنیم.

تصمیم گیری در مورد خوابگاه و کلاس های حضوری به عهده دانشگاه است

امکانات دانشگاه ها در بازگشایی خوابگاه ها و برگزاری کلاس ها نقش عمده ای دارد. هر دانشگاه با توجه به تعداد دانشجویانی که به صورت حضوری پذیرفته است، برنامه خاص خود را اجرا می کند.

با شیوع مجدد کرونا بخشنامه های جدیدی درباره برگزاری آزمون ها ارسال کرده ایم. شرایط دانشگاه ها متفاوت است. برخی دانشگاه ها امکان برگزاری آزمون حضوری را داشته اند. دانشگاه هایی هم که شرایط مناسبی برای این کار نداشتند و نتوانستند برنامه ریزی کنند، آزمون غیرحضوری برگزار کردند.

 دستورالعمل افزایش درصد صحت آزمون های غیرحضوری به دانشگاه ها ارسال شده است

معاون آموزشی وزارت علوم  گفت: فروردین امسال دستورالعملی به دانشگاه ها ارسال و طی آن درباره آموزش غیر حضوری و ارزیابی آن توضیحاتی ارائه شد.

این موضوع از پیش عنوان شده است که آموزش و آزمون های غیرحضوری به یک ارزیابی مستمر نیاز دارند و  نمی توان تنها به یک آزمون اکتفا کرد. برای بالا بردن درصد صحت آزمون های غیر حضوری نیز دستورالعملی را برای دانشگاه ها ارسال کرده ایم.

وزارت علوم تلاش می کند تقلب به حداقل برسد

در آزمون غیر حضوری هم مانند آزمون های حضوری تقلب وجود دارد، تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا آن را به حداقل برسانیم. امیدواریم جوانب اخلاق آموزشی از جانب دانشجویان و اساتید رعایت شود. آئین نامه انضباطی هم وجود دارد. در صورتی که دانشجویی تقلب کند می توانیم متوجه آن شویم.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: