آیا مدارس و سال تحصیلی جدید از شهریور آغاز می شود؟

0 496

با شیوع ویروس کرونا در ایران همه بخش های کشور از جمله پزشکی، کسب و کارها و بخش آموزش دچار مشکلات عمده ای شدند. این ویروس باعث تعطیلی مدارس شد که همین امر مسئولان آموزش کشور را به فکر تغییراتی در برنامه تحصیلی دانش آموزان کرده است.

امکان شروع سال تحصیلی جدید از شهریور

به گزارش مرکز مشاوره تحصیلی باران و به نقل از سایت خبری ساعت 24، بدلیل این که ۸۷۲۴ دانش‌آموز در تهران نتوانستند از آموزش مجازی بهره مند شوند، ممکن است سال تحصیلی جدید را از شهریور ماه شروع کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کرونا واقعاً ما و حتی سیستم درمان را غافلگیر کرد. مدارس ابتدای اسفند تعطیل شدند اما با مدیریت خوب و استفاده از فضای مجازی توانستند آموزش ها را بصورت آنلاین ارائه دهند و آموزش و پرورش نیز به مرور سامانه دقیق تر و قابل کنترل‌تری را آماده کرد.

در مورد شروع سال تحصیلی جدید هنوز تصمیم قطعی نگرفته ایم و باید این تصمیم را در زمان مناسب بگیریم. هنوز به طور قطع مشخص نیست که مدارس را از شهریور ماه شروع کنیم یا آموزش مجازی را در این تاریخ آغاز نماییم. به محض مشخص شدن این موضوع اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آموزش از راه دور مقوله متفاوتی با آموزش مجازی است

پر ایراد بودن سامانه شاد به دلیل این است که برای نخستین بار در کشور این کار را انجام می‌دهیم و تا به حال تجربه‌ای در این زمینه نداشتیم. از طرفی دفتر آموزش از راه دور که برخی به استفاده از ظرفیت آن بای آموزش مجازی اشاره می‌کنند ویژه دانش‌آموزانی راه انداری شده است که نمی‌توانند در مدارس روزانه درس بخوانند.

 

در دولت‌های نهم و دهم آموزش از راه دور در حدی بود که فقط تابلوی مدارس را داشتیم و در نهایت این مدارس تعطیل شد. آموزش مجازی و شبکه شاد ارتباطی با آموزش از راه دور ندارد و اینها دو موضوع کاملا متفاوت هستند.

نواقص سامانه شاد

  •  پس از طرح سوال معلم 20 دقیقه طول می کشد تا صدا را ارسال ‌کند
  • طرح پرسش و پاسخ همزمان امکان ندارد
  • تا ساعت 13 فیلم کلاس ها که ساعت 8 شروع شده اند هنوز بارگذاری نشده است

فولادی گفت منکر نواقص شبکه شاد نیستم اما معتقدم است تا کار پیش نرود کمبودها مشخص نخواهد شد و آغاز هر کاری از همان دقیقه اول بدون نقص نیست.

شبکه‌های خارجی مانند واتساپ و تلگرام سال ها فعالیت داشتند. ما نیز با توجه به معایب شاد 75 درصد محتوای آموزشی را تا اول اسفند به شیوه حضوری و 25 درصد محتوای باقی مانده را هم از طریق شبکه شاد آموزش دادیم.

60 درصد دانش‌آموزان کل کشور عضو شاد هستند

آموزش و پرورش بخشنامه ای مبنی بر اجباری بودن عضویت در شاد صادر نکرده است. فقط 60 درصد از دانش آموزان در این شبکه عضو هستند که از 40 درصد باقی مانده 10 درصد امکان عضویت در شاد را ندارند. اگر عضویت در شاد اجباری بود، 90 یا 100 درصد تحت پوشش قرار می گرفتند. درصد استفاده از شبکه شاد در شهرهای بزرگ بالای 85 درصد است.

مدارس می توانند با سایر پیام رسان ها کار کنند

پیام رسان شاد یک پیام رسان آزمایشی است که قرار است نواقص آن برطرف شود. در واقع این پیام رسان قرار بود از اول مهر شروع به کار کند و در این مدت در صدد آزمایش آن بودیم.

در حال حاضر مدارس خدمات خود را در سایر پیام رسان ها نیز ارائه می کنند و این کار تخلف محسوب نمی شود. البته شاد برتری هایی هم دارد که مهمترین آن رایگان شدن اینترنت آن برای معلمان و دانش آموزان است. مقدمات این کار فراهم شده و آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات توافقاتی داشته است.

بودجه ای که برای رایگان شدن اینترنت برنامه شاد در نظر گرفته شده بودجه هنگفتی است و باید در لایحه بودجه به آن پرداخته شود.

پرداخت اضافه کار به معلمان آنلاین

در تهران 1886 دانش آموز ابتدایی یا تمایلی به آموزش مجازی نداشتند و یا در دسترس نبودند. همچنین 8724 دانش آموز تهرانی به روش هایی غیر از آموزش مجازی در حال تحصیل هستند.

به زودی آیین نامه آموزش فضای مجازی تدوین می شود و معلمان طبق آن فعالیت خواهند کرد. فرهنگیانی که مجبور شدند در فضای مجازی وقت بیشتری برای تدریس صرف کنند اگر ابلاغ داشته باشند اضافه کاری دریافت خواهند کرد ولی در حال حاضر ابلاغی صادر نشده است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: