آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کاردانی پیوسته و ناپیوسته

0 805

آزمون های سراسری گروه های آزمایشی مختلف برگزار شد و اکنون داوطلبان گروه فنی و حرفه ای با اعلام نتایج نهایی در صدد هستند تا برای ثبت نام اقدام کنند. سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام را اعلام کرده است که به اطلاع می رسانیم.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آمار نتایج آزمون فنی و حرفه ای

به گزارش باران مشاوه و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نتایج نهایی آزمون فنی و حرفه ای از روز چهارشنبه 16 مهر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، دانشجویان در ۹ رشته با آزمون و در ۲۸ رشته صرفا با سوابق تحصیلی پذیرش شدند.

پذیرش در رشته های با آزمون و بدون آزمون

فاطمه زرین آمیزی افزود: تعداد پذیرش شدگان نهایی کنکور فنی و حرفه ای ۸۹ هزار و ۹۲۳ نفر بودند. از این تعداد، ۵۲ هزار و ۲۶۲ نفر یعنی ۵۸.۱ درصد مرد و ۳۷ هزار و ۶۶۱ نفر یعنی ۴۱.۹ درصد زن هستند.

پذیرش ۶۲ هزار و ۴۴۵ نفر در رشته های با آزمون و بقیه در رشته های بی آزمون است. در واقع  ۶۹.۴ درصد ظرفیت به رشته های با آزمون و ۳۹.۶ درصد به رشته های بدون آزمون اختصاص دارد.

تاریخ ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی پیوسته و ناپیوسته

زرین آمیزی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان نهایی مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید از دوشنبه ۲۱ مهر می توانند اقدام به ثبت نام کنند.

آن ها می توانند برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم جهت ثبت نام از شنبه ۱۹ مهر ۹۹ به سایت دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی www.tvu.ac.ir یا موسسه محل قبولی مراجعه کنند.

طریقه ثبت نام دانشگاه کاردانی پیوسته و ناپیوسته

وی اضافه کرد: در صورتی که برنامه زمانی خاص در سایت آموزشکده یا مؤسسه محل قبولی وجود نداشته باشد، پذیرفته شدگان باید مؤسسه محل قبولی خود را با توجه به نشانی و آدرس مؤسسات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام شناسایی کنند.

آن ها می توانند در یکی از روز های دوشنبه ۲۱ مهر یا سه شنبه ۲۲ مهر به همراه مدارک لازم برای ثبت نام به مؤسسه محل قبولی خود مراجعه کنند. عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان، به منزله انصراف از تحصیل آنان تلقی می شود.

تعیین تکلیف قبول شدگان آزمون کاردانی نیمسال دوم

او افزود: داوطلبانی که برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ (بهمن ماه) پذیرش شده اند، باید تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر را دریافت کنند. این افراد در صورتی که گواهینامه خود را دریافت نکنند، مجاز به ادامه تحصیل در نیمسال دوم سال جاری نیستند.

پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره روزانه آزمون کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال ۱۳۹۹ اگر انصراف قطعی از تحصیل دهند، مجاز به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دوره روزانه این آزمون در سال ۱۴۰۰ نیستند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه کاردانی پیوسته و ناپیوسته

 • اصل مدرک دیپلم یا گواهی موقت پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از شاخه های کار و دانش یا فنی و حرفه ای با تأیید رئیس مؤسسه محل تحصیل که ثابت کند کلیه واحد های درسی، کارورزی و کارآموزی در دوره سه ساله تا پایان شهریورماه ۹۹ گذرانده شده است.

تبصــره: دانش آموزان و هنرجویان سال آخر کار و دانش یا فنی و حرفه ای در صورت اخذ دیپلم تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ اجازه انتخاب کدرشته های تحصیلی نیمسال دوم را دارند. ثبت نام پذیرش شدگان رشته های تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به شرط دریافت دیپلم تا تاریخ ۳۰ بهمن بلامانع است.

 • داشتن اصل مدرک دیپلم متوسطه یا گواهی موقت پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه که با نوع رشته قبولی متناسب باشد.
 • داشتن اصل مدرک دیپلم شاخه نظری نظام آموزش جدید (نظام ۳-۳-۶) یا نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی یا گواهی موقت پایان تحصیلات که با نوع رشته قبولی متناسب باشد. (ارائه مدرک پیش دانشگاهی علاوه بر دیپلم برای متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی در زمان ثبت نام لازم است).
 • شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ سال جاری.
 • اصل و دو برگ فتوکپی از پشت و روی کارت ملی.
 • اصل و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه.
 • ارائه رسید درخواست تأییدیه تحصیلی دیپلم از دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک.
 • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه برادران را مشخص کند. بند مقرارت وظیفه عمومی در صفحات ۳ و ۴ دفترچه سال ۱۳۹۹ درج  شده است.
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: