کنکوری ها بعد آزمون غربالگری می شوند

0 482

یکی از اقداماتی که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا باید انجام بگیرد، کم کردن تجمعات است. کنکور سراسری از جمله اتفاقاتی است که افراد بسیاری را گرد هم می آورد. امکان لغو این آزمون میسر نبود و تجمع بزرگ در سطح کشور شکل می گیرد. با این حال تنها راه جلوگیری از شیوع بیماری، رعایت بهداشت فردی و پروتکل هایی است که از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود.

وزارت بهداشت با توجه به این تجمع عظیم اقدامات اساسی تری برای کنترل اوضاع و حفظ جان افراد انجام داده است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

غربالگری داوطلبان، هفت روز بعد از کنکور

به گزارش باران مشاوره و به نقل از شبستان، داوطلبان کنکور 7 روز بعد از آزمون غربالگری می شوند. این کار به منظور سنجش میزان تأثیر کنکور در شیوع کرونا انجام می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مردم پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کرده اند و بیماری کرونا سیر نزولی خود را طی می کند. دو اتفاق بزرگ یکی برگزاری کنکور و دیگری مراسمات محرم در پیش است. وزارت بهداشت با توجه به این دو موضوع برای جلوگیری از شیوع کرونا، پروتکل های تکمیلی ارائه داده است.

پروتکل های تکمیلی وزارت بهداشت

علیرضا رئیسی افزود: ما در حوزه برگزاری کنکور، پروتکل های سخت گیرانه ای را آماده کرده ایم که به وزارت علوم ابلاغ شده است. سعی کردیم کنکور ایمنی برگزار شود، بنابراین خانواده ها می توانند با اطمینان و خیال راحت فرزندان خود را به جلسات کنکور بفرستند.

ثبت نام همه داوطلبان کنکور در سایت سلامت وزارت بهداشت ضرورت دارد. آن ها باید علایم خود را پرینت بگیرند و در جلسه امتحان همراه داشته باشند. شرکت کنندگان در کنکور بعد از هفت تا 10 روز غربالگری می شوند. ما غربالگری را با رنج نرمال جامعه تطبیق می دهیم تا ببینیم آیا کنکور تاثیری در افزایش شیوع کرونا داشته است یا خیر.

در حال حاضر 60 نفر از داوطلبان کنکور مبتلا به کرونا هستند. یک نفر از آن ها در بیمارستان بستری است و 59 نفر دیگر در منزل به مداوا می پردازند. برای اجرای عدالت، آن ها نیز می توانند با رعایت پروتکل ها در امتحان شرکت کنند. هفت هزار نیروی ناظر وزارت بهداشت به برگزاری کنکور نظارت می کنند.

رعایت پروتکل ها در مراسم محرم

رییسی بیان داشت: در برگزاری مراسم محرم باید هنجارها و پروتکل ها رعایت شوند. با متخلفینی که پروتکل های بهداشتی اعلام شده را رعایت نکنند، در سه مرحله برخورد می شود.

  • بار اول به مسئول هیئت تذکر داده می شود
  • بار دوم هیئت از یک سری خدمات محروم می شود
  • بار سوم به صورت جدی با آن برخورد می شود

هیئت هایی مجاز به برگزاری مراسم هستند که در سایت بیرق ثبت نام کرده باشند.

کاهش ابتلا به آنفلوآنزا

رئیسی خاطر نشان کرد: در سال جدید تحصیلی دانش آموزان در شهرهای سفید که تعدادشان زیاد نیست به مدرسه می روند. در شهرهای زرد برگزاری کلاس با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است. در شهرهای قرمز کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود.

مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند 30 درصد دانش آموزان در مناطقی قرار دارند که تعداد دانش آموزانشان بسیار پایین است. برای مثال در هر کلاسی پنج نفر حضور دارند که امکان برگزاری این کلاس ها وجود دارد.

تحلیل من در خصوص ابتلا به آنفلوآنزا در پاییز و زمستان پیش رو، این است که این میزان نسبت به سال قبل کمتر خواهد بود. راه انتقال آنفلوآنزا همان راه انتقال کروناست. زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دست ندادن در کاهش بیماری آنفلوآنزا نیز بسیار موثر است. بیشتر گروه سنی دانش آموزان دچار آنفلوآنزا می شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: