فرصت انصراف برای قبولی های دانشگاه آزاد

0 647

کرونا باعث شد برنامه ریزی خیلی ها بهم بریزد. دانش آموزان هم از این قاعده مستثنی نیستند. در سال های قبل دانش آموزان در صورتی که در کنکور سراسری نتیجه دلخواه شان را نمی گرفتند وارد دانشگاه آزاد می شدند.

کرونا باعث تعویق کنکور سراسری شد. بدین ترتیب امسال نتیجه پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) زودتر از کنکور سراسری مشخص می شود. این موضوع باعث شده تا دانش آموزان برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مردد شوند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد برای ورودی های جدید

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد می توانند از تسهیلات ویژه این دانشگاه استفاده کنند. برای اولین بار است که این امکان برای دانشجویان ورودی جدید فراهم می شود.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: داوطلبانی که قبل از 15 شهریور بر اساس سوابق تحصیل و بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شوند، در صورت پذیرفته شدن در کنکور سراسری، بدون پرداخت هزینه می توانند دانشگاه خود را انتخاب کنند.

ورود 85 درصد دانشجویان بدون کنکور به دانشگاه

محمدمهدی طهرانچی ادامه داد: این دانشجویان امکان انتقال به دانشگاهی که از طریق کنکور سراسری در آن پذیرفته شده اند را دارند، در حالی که می توانند هزینه ترم اول را پرداخت نکنند. آن ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری به دانشگاه آزاد را ندارند.

قبل از این اگر دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد در دانشگاه دیگری قبول می شدند و آن را برای تحصیل انتخاب می کردند، نمی توانستند هزینه پرداختی خود را از دانشگاه دریافت کنند.

این طرح برای اولین بار در دانشگاه ها اجرا می شود و نیاز نیست دانشجویان نگران درس و ثبت نام خود باشند. در حال حاضر ۸۵ درصد دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند.

صندلی خالی دانشگاه آزاد برای کارشناسی ارشد

طهرانچی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی صندلی خالی برای ارائه به داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد را دارد.

مطابق تصمیم شورای سنجش و پذیرش، دو شیوه نامه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، بر اساس تصمیم وزیر علوم پیگیری می شود. قرار است مجلس شورای اسلامی موضوع تحصیل داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد طبق سوابق تحصیلی را هم پیگیری نماید.

وی گفت: منتظر هستیم تصمیمات اتخاذ شود و برای داوطلبان کارشناسی ارشد نیز مانند سایر مقاطع در این جهت اقداماتی انجام گیرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: