مصاحبه با رتبه 91 کنکور سراسری انسانی سال 99 (محراب قلعه جوقی)

0 890

عوامل مختلفی در موفقیت یک انسان نقش دارند. این عوامل باید در کنار هم قرار بگیرند تا نتیجه لازمه حاصل شود. اصولاً خود فرد زمینه را فراهم می کند تا دلایل موفقیت کنار هم قرار بگیرند.

موفقیت در کنکور از آن دست اتفاقاتی است که فقط با درس خواندن صرف به دست نمی آید. در این زمینه مطلع شدن از راهکارهایی که دیگران به کار برده اند، می تواند برای افراد علاقه مند بسیار راهگشا باشد.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

محراب قلعه جوقی، رتبه 91 کنکور انسانی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، محراب قلعه جوقی دانش آموزی ازمیانه است که رتبه 91 گروه علوم انسانی در کنکور 99 را کسب کرده است.

محراب قلعه جوقی گفت:  شغل پدرم آزاد و مادرم خانه دار است. مقطع دبیرستان را در رشته علوم انسانی مدرسه نمونه دولتی شهید باکری گذزاندم.

با توجه به این که از کودکی به رشته موسیقی علاقه داشتم، قصد داشتم در هنرستان تحصیل کنم. ولی چون میانه هنرستان موسیقی ندارد، علوم انسانی که نزدیک ترین رشته به هنر بود را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم.

برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور

قلعه جوقی ادامه داد: از یک مهر سال 98 به طور جدی شروع به برنامه ریزی و مطالعه کردم. برنامه درس خواندنم را به سه تا سه ماه تقسیم کردم:

 • سه ماه اول، شش ساعت
 • سه ماه دوم، هشت تا ده ساعت
 • سه ماه سوم، دوازده تا چهارده ساعت

به دلیل تعویق کنکور دوماه هم اضافه شد و اواخر تا شانزده و هفده ساعت مطالعه داشتم.

تست زنی پس ار تسلط کامل به مطالب

وی بیان کرد: با تست زدن در ابتدای مطالعه مخالف هستم. ابتدا باید تست خوانی کرد و بعد از تسلط کامل، از خودمان آزمون بگیریم و در واقع تست بزنیم. فصل تابستان تا اواخر مرداد مشغول کنکور بودم. ایام کرونایی به نفع کنکوری ها بود. با کم شدن حجم میهمانی ها بیشتر وقت خود را در منزل به مطالعه گذراندم.

تا عید هر دو هفته یک مرتبه برای کلاس موسیقی به شهر زنجان می رفتم.  روزی دو ساعت ساز تمرین می کردم . بعد از عید این زمان بسیار کمتر شد.

انسجام مطالعات برای کنکور

او اضافه کرد: ویژگی مهم آموزش من روشی بود که برای درس خواندن طراحی کرده بودم و اجازه نمی داد تا کنکور لحظه ای از درس رها شوم. این روش، مطالعاتم را منسجم کرده بود. خانواده فرد کنکوری بیشتر از خودش اذیت می شوند و بی اعتراض با فرزندانشان همراهی می کنند. خانواده من همیشه و همه جا همراه من بودند و از آن ها تشکر می کنم.

سه عامل موفقیت محراب قلعه جوقی در کنکور

محراب قلعه جوقی به هم‌سالان خود توصیه کرد: طبق تحقیقات جهانی فقط چهل درصد هر موفقیتی به تلاش بستگی دارد. برای همین فقط عده کمی از افرادی که شبانه روز تلاش می کنند، به موفقیت می رسند.

به طور خلاصه موفقیت صددرصد را می توان با سه عامل به دست آورد:

 • توکل یا اطمینان به ناظمی که زحمات را بدون نتیجه باقی نمی گذارد
 • تلاش و صبر
 • تعهد
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

رتبه های کنکور

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، نمره کل درس هایتان به عنوان تراز شما محسوب می شود. رتبه بر اساس آن ترازی که کسب می کنید، به شما اختصاص می یابد.

شما در کارنامه دو رتبه دارید:

 • رتبه کشوری
 • رتبه در سهمیه

سهمیه های کنکور می توانند تأثیر بسیار زیادی در نتایج کنکور داشته باشند. می توانید میزان تأثیر سهمیه ها در کنکور 98 را مطالعه کنید:

 • سهمیه ایثارگران 25 درصد، 25 درصد ظرفیت کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد
 • سهمیه ایثارگران 5 درصد، 5 درصد ظرفیت کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد
 • سهمیه رزمندگان، کسب حداقل 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد
 • سهمیه خانواده شهدا، در هر سال متغیر است
 • سهمیه بهیاران، 5 درصد ظرفیت رشته پرستاری روزانه
 • سهمیه کارمندان، 10 درصد ظرفیت رشته های شبانه
 • سهمیه مناطق زلزله زده،5درصد ظرفیت مازاد

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: