ممنوعیت پذیرش دانشجوی غیر مرتبط در دانشگاه علمی کاربردی

0 484

دانشگاه علمی کاربردی با فراهم کردن بستری برای آموزش های عملی و یادگیری در محیط کار، توانسته است تمایل داوطلبان را برای رقابت بر سر رشته های این دانشگاه برانگیزد. متقابلا استقبال دانشجویان از این سیستم آموزشی، رشد این مراکز دانشگاهی را در پی داشته است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

دانشگاه علمی و کاربردی دانشجوی غیر مرتبط پذیرش نمی کند

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر، رشته های دانشگاه علمی و کاربردی ساماندهی می شوند و آن دسته از مراکز این دانشگاه که در رشته های غیر مرتبط جذب دانشجو داشتند، دیگر مجاز نیستند دانشجوی غیر مرتبط پذیرش کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مرکز علمی کاربردی مأموریت مشخصی دارد، به همین جهت دانشگاه و مراکز آن موظفند در چارچوب ماموریت خود پذیرش دانشجو داشته باشند.

خطر کاهش جمعیت برای دانشگاه های علمی کاربردی

محمدحسین امید گفت: از سال 1384 تا کنون شاهد رشد چشمگیر مراکز این دانشگاه بودیم. کاهش جمعیت این دانشگاه ها را با مشکل مواجه می کند.

بنابراین ساماندهی رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت گرفته تا مراکزی که در رشته های غیر مرتبط دانشجو جذب می کردند، پذیرش دانشجوی غیر مرتبط نداشته باشند. این مراکز موظف هستند دانشجویان را در رشته های خود پذیرش کنند.

عدم توجه به کارافرینی و اشتغالزایی در مراکز علمی کاربردی

امید گفت: از آفت های مراکز علمی کاربردی این است که به کارآفرینی و اشتغال زایی در کشور نمی پردازد. بیشتر از یک هزار و ۵۰ مرکز جهت توسعه کیفی از زمان تأسیس این دانشگاه ایجاد شده است. اما تعدادی از این مراکز به دلیل این که در فعالیت و رشته غیر همگن بودند، حذف شدند.

وی اظهار داشت: تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به منظور ایجاد مراکز نوآوری اختصاص دادیم. این تسهیلات برای تجهیز و اداره محصولاتی که ارائه می دهند، در نظر گرفته شده است.

مراکز نوآوری که مقدمه مراکز رشد هستند، امکان تأسیس شرکت با افراد شاغل در شرکت، مدرسین، دانشجویان و… را دارند. این گونه می توانند با حمایت و آموزش در زمینه مدیریت کسب و کار برای شرکت ها مؤثر باشند.

وی گفت: برای دانش آموختگان برگزاری استارت آپ در زمینه های مختلف به منظور حفظ کیفیت مؤثر است. در ضمن بهره گیری از محیط کار برای آموزش را باید مدنظر داشته باشیم.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: