آخرین فرصت ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

0 495

کنکور در حال حاضر برای رشته محل های خاصی برگزار می شود. در بسیاری از رشته محل ها امکان پذیرش در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بدون کنکور وجود دارد. این پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل دیپلم انجام می شود. داوطلبان زیادی ترجیح می دهند با این شیوه به دانشگاه راه پیدا کنند و مشغول تحصیل شوند.

ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از 5 مرداد تا 2 شهریور 99 انجام شد. این مهلت تا تاریخ 7 مهر تمدید شد و متقاضیان فرصت داشتند تا تاریخ 7 مهرماه برای پذیرش بدون کنکور ثبت نام کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

پذیرش و اعلام نتیجه پذیرش بدون کنکور

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، پذیرش و اعلام نتیجه پذیرش صرفا بر اساس سابقه تحصیلی جدا از انتخاب رشته کنکور انجام شد.

این پذیرش و اعلام نتیجه با توجه به مصوبه جلسه ۲۴ تیرماه ۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برای تمام زیرنظام های آموزشی انجام شد. از جمله:

 •  دوره های روزانه
 • دوره های شبانه
 • پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی
 • مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی
 • دانشگاه پیام نور
 • دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی پذیرش با سوابق تحصیلی فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. همه داوطلبان، حتی افرادی که در کنکور ۹۹ غایب بوده اند می توانند به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. آن ها می توانند بر اساس ضوابط دفترچه راهنما ۱۰۰ کد رشته را انتخاب کنند.

اصلاحات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور

پنجم مرداد ماه آغاز ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی (مهرماه سال ۱۳۹۹) بود. مهلت ثبت نام  تمدید و سه سری اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبان منتشر شده است.

ثبت نام در پذیرش بدون کنکور تا 14 مهر 99

متقاضیان تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ مهرماه ۹۹ فرصت ثبت نام و انتخاب رشته دارند. ظرفیت پذیرش در این دوره ها در مجموعه تمامی دوره های روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور ۳۹۴ هزار و ۲۳۸ نفر است.

 • ۲۲ هزار و ۳۳۳ نفر، ظرفیت دوره روزانه (معادل 5 درصد ظرفیت)
 • ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر، ظرفیت دوره های شهریه پرداز

پاسخ سوالات درسی و کنکوری خود را در مرکز مشاوره تحصیلی باران بیابید

بیش از 234 هزار نفر متقاضی پذیرش بدون کنکور

تعداد متقاضیانی که برای پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مهرماه ۱۳۹۹) ثبت نام کرده اند، تاکنون به بیش از ۲۳۴ هزار نفر رسیده است.

سوابق تحصیلی در کنکور 99

در کنکور سراسری 99 سوابق تحصیلی برای دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی که مدرک خود را در سال های 98 و 99 در نظام جدید دریافت کرده اند و امتحانات پایه دوازدهم را به صورت سراسری، نهایی یا کشوری گذرانده انند، اعمال شده است.

سوابق تحصیلی برای این افراد 30 درصد با تأثیر مثبت در نمره کل نهایی منظور می شود.

در ضمن برای دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، معارف اسلامی که  مدرک خود را از سال های 84 تا 97 دریافت کرده اند و یک یا چند درس خود را به صورت سراسری، نهایی یا کشوری گذرانده اند نیز سوابق تحصیلی منظور می شود.

سوابق تحصیلی برای این افراد 25 درصد با تأثیر مثبت در نمره کل نهایی منظور می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: