نحوه دریافت برگه های هدایت تحصیلی در سال 99

0 796

دانش آموزان پس از پایان پایه نهم وارد مرحله انتخاب رشته می شوند. مشاوران با توجه به توانایی، استعداد، علاقه برگه های هدایت تحصیلی و … دانش آموزان را تعیین انتخاب رشته یاری می کنند. آموزش و پرورش برای صدور برگه های هدایت تحصیلی الکترونیکی و دانش آموزانی که دسترسی به مشاور ندارند برنامه ریزی هایی کرده است.

برگه های هدایت تحصیلی الکترونیکی پایه نهم صادر می شود

به گزارش باران مشاوره و به نقل از سپیدار نیوز، نمونه برگه های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم به صورت الکترونیکی صادر می شود و در اختیارشان قرار می گیرد.

مدیرکل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: صدور نمونه برگه های هدایت تحصیلی پس از اعلام نتایج خرداد ماه ۹۹ آغاز می شود.

در شرایط کرونا فرایند صدور به صورت غیر حضوری و از طریق سه درگاه الکترونیکی انجام می شود:

  1. سناد
  2. همگام
  3. شاد
برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آمادگی 12200 مشاور برای کمک به هدایت تحصیلی دانش آموزان

مسعود شکوهی هدایت تحصیلی پایه نهم را فرایندی مهم و سرنوشت ساز خواند و گفت: دانش آموزان با اولیا و مشاوران مدرسه مشورت می کنند و با توجه به توانایی، استعداد، علاقه و شخصیت خود در یکی از رشته ها ثبت نام کنند.

حدود یک میلیون دانش آموز پایه نهم در کشور با مسئولیت 12200 مشاور در مدارس اقدام به انتخاب رشته می کنند.

۹۵درصد مدارس متوسطه دوره اول از حضور مشاور بهره مندند. مدارسی که مشاور ندارند، کمیته های هدایت تحصیلی یا مراکز و هسته های مشاوره درمناطق آموزش و پرورش، دانش آموزان را تحت پوشش برنامه مشاوره های ویژه هدایت تحصیلی قرارمی دهند.

توصیه آموز و پرورش به خانواده ها در مورد هدایت تحصیلی

وی به خانواده ها توصیه کرد دغدغه هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم را نداشته باشند و به آنان این اطمینان را داد که نیروهای متخصص و آموزش دیده در زمینه انتخاب رشته به دانش آموزان کمک می کنند.

ایشان خالی بودن از هر گونه فشار و اجبار را در انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم مهم دانست و یادآور شد: بین دانش آموز، اولیا و مدرسه در زمینه هدایت تحصیلی باید یک تعامل مثبت برقرار باشد تا این تعامل سه جانبه امکان انتخاب رشته مناسب را در اختیار دانش آموز قرار دهد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: