نکات مهم انتخاب رشته از زبان وزیر علوم

0 448

تعداد داوطلبان کنکور زیاد است و در حال حاضر ظرفیت برای تمام این افراد در دانشگاه ها وجود دارد. نکته قابل توجه، انتخاب رشته است که جایگاه داوطلبان را مشخص می کند. متقاضیان نگرش های متفاوتی برای انتخاب رشته خود دارند.

یکی از این نگرش ها می تواند در نظر گرفتن نزدیکی محل زندگی با محل تحصیل باشد که شرایط فعلی کشور می تواند این انگیزه را تقویت کند.فردی که می خواهد انتخاب رشته انجام دهد، می تواند با توجه به نزدیکی دو محل سکونت و تحصیل خود، در مورد دانشگاه مورد نظرش تحقیق کند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

آشنایی داوطلبان با دانشگاه

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبر آنلاین، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها برگزار شد.

وزیر علوم گفت: امیدواریم شرایط به گونه ای شود که شاهد حضور دانشجویان جدیدالورود برای دوره های محدودی در محیط دانشگاه ها باشیم. دانشگاه ها در حال طراحی برنامه هایی هستند که به وسیله تور مجازی هم داوطلبان را با دانشگاه و هم پذیرفته شدگان را قبل از ورود به دانشگاه، با بخش های مختلف دانشگاه آشنا کنند.

انتخاب رشته در شهر محل زندگی

منصور غلامی گفت: با تقسیم زمان و توزیع دانشجویان در گروه های کوچک و محدود در طول ترم تحصیلی، دانشگاه ها قادر خواهند بود به دانشجویان غیر بومی سرویس اسکان ارائه دهند. ترم پیش تا حدی این تدابیر اجرایی شد. برای برخی از رشته ها نیز امکان ارائه بخشی از دروس عملی از طریق سیستم های خاص نرم افزاری و مدلینگ در بستر اینترنت وجود دارد.

به دانشجویان جدیدالورود توصیه می کنیم در شهر محل زندگی خود یا یکی از شهر های نزدیک به محل سکونتشان انتخاب رشته انجام دهند. در ارتباط با افرادی که علاقه مند به تحصیل در شهرهای بزرگ هستند، اصراری نداریم. در همه استان ها دانشگاه های بزرگ وجود دارد و دانشجویان می توانند رتبه و رزومه اساتید دانشگاه های شهر خود را بررسی و یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنند.

اینترنت رایگان برای دانشجویان

غلامی افزود: در صحبت با وزیر ارتباطات از ایشان قول گرفته ایم تا اینترنت ارزان قیمت یا رایگان در ترم جدید برای دانشجویان تأمین شود. البته درخواست ما اینترنت رایگان است. هماهنگی های اولیه انجام شده است و امیدواریم همین روزها شاهد تحقق این امر باشیم.

هر چند مبنا در ترم جدید آموزش مجازی است، ولی در صورت اجازه پروتکلهای بهداشتی و قابل مدیریت بودن فضاهای موجود و نیز در نظر گرفتن حفظ سلامتی دانشجویان، در صورت ضرورت خدمات خوابگاهی به افراد ارائه می شود. اولویت ها را دانشگاه ها تعیین می کنند.

مثلا دانشجویان ارشد و دکتری که در حال تحقیق هستند و باید در این ترم فارغ التحصیل شوند، اولویت خاص محسوب می شوند. تاکید من این است که دانشجویان سال اول، کوتاه مدت در دانشگاه حاضر شوند و برایشان اسکان در نظر گرفته شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: