پاسخ به مهمترین سوالات کنکوری های 99

0 789

کنکور سراسری سال 99 در شرایطی متفاوت از سال های پیش برگزار می شود. بنابراین لازم است عملکردی متفاوتی نسبت به سال های قبل داشته باشیم. این تفاوت ها باعث شده است تا ذهن داوطلبان کنکور با سؤالات زیادی مشغول شود. مسئولین پاسخگوی این سؤالات خواهند بود.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

پاسخ به مهمترین سوالات کنکوری های 99

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران، کنکور سراسری از 30 مرداد به مدت چهار روز برگزار می شود. داوطلبان با سؤال و ابهامات بسیاری روبرو بودند که فاطمه زرین سخنگوی سازمان سنجش به 19 سوال پرتکرار آن ها پاسخ می گوید.

سوال و جواب های مربوط به مسائل بهداشتی کنکور 99

1) کسانی که نگران بیماری هستند و در آزمون شرکت نمی کنند، می توانند سال بعد امتحان بدهند؟

 • بله. تمهیدات بهداشتی با نظارت وزارت بهداشت انجام می شود و حوزه ها گند زدایی می شوند. با این حال داوطلبانی که نگران سلامتی خود هستند، می توانند سال بعد در آزمون شرکت کنند.

2) در استان های جنوبی که هوا خیلی گرم است، کولر روشن می شود؟

 • در دو کنکور قبل، کولر ها ۳ روز قبل از آزمون به منظور مطلوب شدن هوای حوزه ها روشن شد و در کنکور سراسری هم همین گونه عمل می شود.

3) پنجره های حوزه های برای تهیه باز می شود؟

 • در تمامی حوزه ها برای تهیه هوا، پنجره ها باز می شود و کولرها هم روشن است.

4) داوطلبان مناطق گرمسیری چگونه به مدت ۴ ساعت ماسک را تحمل کنند؟

 • توصیه ما به داوطلبان این است که استفاده چند ساعته از ماسک را قبل تر در منزل تمرین کنند تا برای برگزاری کنکور، سر جلسه به مشکلی بر نخورند. شرایط آزمون امسال به گونه ای است که داوطلبان برای حفظ سلامت خودشان ضروری است از ماسک استفاده کنند.

5) از داوطلبان در روز کنکور پذیرایی می شود؟

 • تغذیه داوطلبان آبمیوه و کیک است که از قبل ضد عفونی می شود.

6) فاصله صندلی ها در کنکور چه قدر است؟

 • طبق ابلاغ رسمی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا به سازمان سنجش، فاصله مجاز صندلی ها 180 سانتی متر تعیین شد و حوزه ها بر این مبنا چینش صندلی ها را انجام داده اند.

7) داوطلبانی که در مهلت مقرر برای خود اظهاری ابتلا به ویروس کرونا به سایت سازمان مراجعه نکرده اند، باید چه کنند؟

 • این داوطلبان و آن ها که بعد از خود اظهاری سازمان سنجش دچار بیماری کرونا شدند، می توانند به باجه های رفع نقص یا به سامانه سلامت وزارت بهداشت که از سه شنبه، 28 مرداد آغاز می شود، مراجعه کنند و علائم خود را بگویند. حوزه امتحانی این افراد با هماهنگی وزارت بهداشت از سایرین جدا می شود.

8) درست است که خانواده ها نباید به همراه داوطلب به حوزه ها بیایند؟

 • سازمان سنجش اعلام نکرده است که والدین همراه داوطلبان نیایند، بلکه گفته شده اگر فرزندتان را به حوزه می رسانید و وسیله شخصی دارید، داخل ماشین خود تا پاین آزمون منتظر بمانید و برای حفظ سلامت خود و دیگران جلوی درب حوزه های برگزاری آزمون تجمع نکنید.

9) ضروری است داوطلبان از ماسک فیلتر دار استفاده کنند؟

 • خیر. سازمان سنجش اعلام کرده است که داوطلبان فقط باید ماسک ساده استفاده کنند. داشتن شیلد نیز الزامی نیست.

10) آیا به داوطلبان پک بهداشتی داده می شود؟

 • امسال بر روی صندلی هر داوطلب یک بسته پک بهداشتی شامل ماسک، ژل ضد عفونی کننده، پد الکلی قرار می گیرد. که این کار با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام انجام می شود. داوطلبان حتما هنگام خروج از منزل، ماسک به صورت داشته باشند و اگر لازم بود یک ماسک اضافی هم با خود بیاورند.

از همین حالا به فکر انتخاب رشته کنکور سراسری باشید.

سوالات مربوط به موارد امنیتی کنکور

1)  بازرسی بدنی چگونه انجام می شود؟

 • امسال در کنکور های ارشد و دکتری بازرسی بدنی حذف شد. برای عدم تماس بازرسان با داوطلبان بازرسی با گیت دستی انجام می شود.

2) گرفتن اثر انگشت که در کنکور هفته های قبل تجربه شده است، آیا به معنی بازی با جان داوطلب ها نیست؟

 • در کنکور های کارشناسی ارشد و دکتری اثر انگشت از هیچ داوطلبی گرفته نشد و در آزمون سراسری هم  گرفته نمی شود.

3) داوطلبان برای ورود به حوزه ها چه وسایلی را مجازند همراه داشته باشند؟

 • می توانند چند عدد مداد سیاه، مداد تراش، پاک کن، شناسنامه عکس دار یا کارت ملی همراه داشته باشند. چون امسال حوزه ها به دلیل انجام تمهیدات بهداشتی از گرفتن وسایل اضافی داوطلبان خودداری می کنند، وسایل اضافی با خود نیاورند.

4) داشتن چه وسایلی تخلف محسوب می شود؟

 • ساعت هوشمند، پیجر، گوشی تلفن همراه حتی به صورت خاموش تخلف است و اگر در جلسه آزمون متوجه شوند که داوطلب یکی از این وسایل را دارد از آزمون محروم می شود.

سوالات مربوط به زمان و نحوه برگزاری کنکور 99

1) آیا سوالات و مدت زمان کنکور تغییری دارد؟

 • ساعت حضور در جلسه بدون تغییر مانند سال های گذشته به مدت ۴ ساعت است. اما امسال برای راحتی داوطلبان درب حوزه ها از ساعت 6:30 صبح باز است.

2) کنکور انسانی چه روزی برگزار می شود؟

 • کنکور انسانی صبح روز پنج شنبه ۳۰ مرداد برگزار می شود.

3) قسمت هایی از مطالب پایه دوازدهم که حذف شده اند، در کنکور مورد پزسش قرار می گیرند یا مثل امتحان نهایی سوال طرح می شود و پاسخ به آن ها اختیاری است؟

 • قسمت های حذف شده، مورد سوال نیست.

4) کسانی که پیامک دریافت کارت ورود به جلسه دریافت نکرده اند، باید منتظر پیامک باشند؟

 • خیر. داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

5) آیا سال بعد هم آزمون برای نظام قدیم برگزار می شود؟

 • کنکور نظام قدیم فقط امسال برگزار می شود. این آزمون از سال آینده فقط با یک نظام برگزار می شود.
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: