پذیرش دانشگاه محقق اردبیلی بدون کنکور

0 384

سال هاست برای حذف کنکور سراسری برنامه ریزی می شود که تصمیم نهایی در این زمینه هنوز اخذ نشده است. با توجه به این که حذف کنکور ورود به دانشگاه ها را منوط به در نظر گرفتن سوابق تحصیلی می کند، برخی از دانشگاه ها ترجیح می دهند در حال حاضر نیز گاهی از این روش برای جذب دانشجو بهره گیرند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

شروع پذیرش دانشجو بدون کنکور

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، دانشگاه محقق اردبیلی در برخی از کد رشته ها بدون کنکور برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجو جذب می کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با توجه به این که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قصد دارد کنکور را برای برخی رشته ها حذف کند، دانشگاه محقق اردبیلی نیز بدون آزمون در برخی رشته ها دانشجو پذیرش می کند. این پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی داوطلب انجام خواهد شد.

شرایط جذب دانشجو بدون کنکور در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر ترحم مصری افزود: پذیرش در این رشته ها را صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهیم داد. این کار  مجزا از رشته محل های با آزمون و مستقل از کنکور صورت می گیرد. قوانین و مقررات مربوطه رعایت خواهد شد و معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی ملاک قرار خواهد گرفت. تمام این مراحل را سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رساند.

تحصیل رایگان در رشته های بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ برای داوطلبانی که منحصرا متقاضی تحصیل در این رشته محل ها هستند، لازم نیست.

مصری ادامه داد : اگر داوطلبی صلاحیت های لازم برای تحصیل در دوره های روزانه رشته های بدون کنکور را کسب کند، تحصیل وی بدون شهریه خواهد بود.

کسب اطلاعات بیشتر از رشته های بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی

وی افزود: داوطلبانی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارند، می توانند با مراجعه به سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی به این منظور دست یابند.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی شروع به فعالیت آموزشی کرد. در حال حاضر  ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. حدود ۱۱ هزار دانشجو در ۱۱ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: