پی گیری تقلب در امتحانات از سوی پلیس فتا

0 630

همه ساله فصل کنکور و امتحانات با توجه به ترس و استرسی که برای دانش آموزان به همراه می آورد باعث می شود گروهی از افراد بتوانند دست به کار شوند و در پی سودجویی و کلاهبرداری باشند. فروش سؤالات یکی از آن فعالیت هاست که پلیس فتا را به رصد فضای مجازی مجبور کرده است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

بهره برداری جدید کلاهبرداران در فصل کنکور و امتحان از فضای مجازی

به گزارش باران مشاوره به نقل از فارس، رصد پلیس فتا بر فضای مجازی در فصل کنکور و امتحانات به دلیل سودجویی افراد کلاهبردار از این فضاست.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: در سال های گذشته سودجویان با در دست داشتن سؤالات سال های پیش ادعا می کردند که سوالات امتحانی را دارند. سؤالات و پاسخ ها را در ازای پولی که از متقاضیان دریافت می کردند، تحویل می دادند. میزان مبلغ دریافتی هم متفاوت بود.

پلیس فتا هرگز شاهد مواردی که سؤالات امتحانی به دست افراد برسد، نبوده است و سال های گذشته عملکرد کلاهبرداران به همین موارد ختم شده است.

با توجه به فصل امتحانات پلیس فتا مشغول رصد فضای مجازی است

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: شکل عملکرد کلاهبرداران در سال ۹۹ با توجه به شیوع بیماری کرونا متفاوت شده است. مجرمان با توجه به مجازی بودن امتحانات در اکثر حوزه های امتحانی تبلیغاتی را در این زمینه منتشر و اعلام کرده اند که هم سوالات را و هم توانایی شرکت کردن در امتحانات را به جای افراد دارند.

سرهنگ پاشایی تصریح کرد: هرگونه تقلب، جرم هم محسوب می شود. با توجه به این که وزارت علوم مشغول امتحانات دانشجویان است، پلیس فتا به منظور همکاری در این زمینه در حال رصد فضای مجازی است.

شما می توانید آخرین اخبار تحصیلی را در باران مشاوره بخوانید.

با افراد کلاهبردار برخورد می شود

سرهنگ پاشایی اظهار کرد: سودجویان مانند سال های پیش، پس از دریافت پول پاسخگو نخواهند بود. این اقدامات مجرمانه و متقلبانه اگر کشف شوند با افراد ایجاد کننده سایت  و نیز افرادی که می خواهند از این خدمات تقلبی استفاده کنند، برخورد می شود. این افراد پس از شناسایی از جانب پلیس فتا به دستگاه قضایی و وزارت علوم معرفی می شوند تا تعیین تکلیف شوند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: تعدادی از سایت های فعال در این زمینه را شناسایی و مسدود کردیم. برخی افراد را هم به مرجع قضایی معرفی کردیم. به تعدادی از آن ها که اقدام به تبلیغات در فضای مجازی کرده بودند نیز پس از احضار تذکر دادیم.

وی تصریح کرد: بیشتر تبلیغات این سایت ها در تلگرام و اینستاگرام است. اکثرا کلاهبردارانی بودند که هیچ سوالی در اختیار افراد نمی گذاشتند و قرار هم نبود که به جای آنها امتحان بدهند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: