کرونایی ها نمی توانند کنکور دهند!!!

0 176

شیوع کرونا به مرحله ای رسیده که کشور را در شرایط بحرانی سختی قرار داده است. با توجه به ممنوعیت تجمعات، برای برگزاری آزمون های سراسری تردید وجود دارد، در حالی که نمی توان از برگزاری این آزمون ها نیز چشم پوشی کرد. مسئولین به دنبال راه هایی برای حل این مشکلات هستند تا بلاتکلیفی ها مرتفع شود.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

ممنوعیت مبتلایان به کرونا برای شرکت در آزمون

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، شرکت در کنکور برای افراد مبتلا به کرونا ممنوع است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا شیوع کرونا دلیلی برای لغو کنکور نشود. بر همین مبنا پروتکل های بهداشتی ویژه ای تدوین کردیم تا آزمون های ایمن برگزار کنیم.

بر اساس استانداردهای در نظر گرفته ما در پروتکل های بهداشتی حین برگزاری آزمون ها میزان فضای اختصاصی برای هر فرد افزایش یافته است. پروتکل ها به گونه ای است که با اجرای دقیق آن ها سلامت داوطلبان از خطر محفوظ بماند.

پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون های سراسری

دکتر علیرضا رئیسی تاکید کرد: پروتکل های ما برای شرایط مختلف برگزاری آزمون ها متفاوت است. مثلاً برای برگزاری آزمون در یک فضای سرپوشیده پروتکل همان فضا را داریم و برای آزمون در فضای باز پروتکل های دیگری را اجرا خواهیم کرد.

در فضای سرپوشیده باید تهویه مناسبی قرار داشته باشد و استاندارد تعداد افرادی که در این فضا قرار می گیرند باید رعایت شود. ضمناً در ارتباط با زمان حضور افراد در حوزه های امتحانی نیز دستورالعملی صادر شده است.

براساس تمام پروتکل های تدوین شده، از ورود افرادی که علائم کرونا دارند به حوزه های برگزاری آزمون های سراسری جلوگیری می شود. داوطلبان بیمار به هیچ عنوان نباید در جلسه آزمون حاضر باشند. در این شرایط می توانیم رعایت پروتکل های اجرای آزمون ها را ادعا کنیم.

آزمون مبتلایان یا مشکوکین به کرونا

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: مسئولیت نظارت بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در آزمون های پیش روی کشور به عهده وزارت بهداشت است که بر نظارت خود به منظور اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه های برگزاری امتحان تاکید دارد. اگر در مناطق قرمز، حتی سفید در اجرای این پروتکل ها دقت نشود، برگزاری آزمون در آن حوزه امکان پذیر نخواهد بود.

دانشجویان لازم است قبل از برگزاری آزمون ها در سامانه خود اظهاری ثبت نام کنند. آزمون ها برای داوطلبان مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا با شرایط دیگری برگزار خواهد شد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: