آخرین مهلت استفاده از معافیت ایثارگری 28 و 29 ماه

قانون قبلی معافیت ایثارگری تا پایان شهرویر 98 اجرا می شود

56 4,762

در سال های اخیر مشمولان زیادی توانستند با استفاده از سابقه ایثارگی والدینشان از خدمت سربازی معاف شوند. بر اساس این والدینی که 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری داشته اند می توانستند به ازای این سابقه یکی از فرزندانشان را از خدمت معاف کنند.

پایان مهلت معافیت ایثارگری 28 و 29 ماه در شهریور سال 98

به نقل از باران مشاوره و به گزاش آفتاب نیوز، سردار موسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: شرایط معافیت 28 و 29 ماهه در ابتدای شهریور به پایان می رسد. بنابراین آن دسته از مشمولانی که فرصت معافیت ایثارگری را دارند باید قبل از پایان شهریور 98 اقدامات لازم را انجام دهند.

معافیت ایثارگری مشمولان غایب

همانطور که می دانید شرط اصلی استفاده مشمولان غایب سربازی از تسهیلات سازمان نظام وظیفه عدم وجود سابقه غیبت است. اما برای اخذ معافیت ایثارگری، مشمولان غایب نیز مجاز به استفاده هستند و این مشمولان هیچ مانعی برای شرکت در این طرح ندارند.

وضعیت مشمولان حین تحصیل برای استفاده از معافیت ایثارگری 28 و 29

به گفته سردار کمالی مشمولان حین تحصیل نیز می توانند از معافیت ایثارگری 28 و 29 استفاده کنند. این مشمولان نیز باید تا پایان فرصت اعلام شده یعنی شهریور سال 98 برای اخذ این معافیت اقدام کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

آیا قانون معافیت ایثارگری پایان می باید؟

قانون معافیت ایثارگری از مهر ماه سال 98 به روال قبلی اجرا خواهد شد. در واقع معافیت ایثارگری تا سال 1401 تصویب شده است. بر اساس ماده 45 قانون خدمت نظام وظیفه عمومی معافیت و یا کسری ایثارگری به موارد زیر تعلق می گیرد.

 • 30 ماه سابقه رزمندگی معافیت دائم از خدمت سربازی
 • به ازای هر درصد جانبازی 12 روز کسری خدمت و 25 درصد جانیازی معافیت دائم
 • به ازای هر ماه سابقه اسارت 12 روز کسری خدمت و 24 ماه اسارت معافیت دائم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 56 تا
 1. امیر علی :

  سلام پدر من 732روز خدمت در جبهه داره و 5 درصد جانبازی و اگه حساب کنیم بیشتر از 29 ماه میشه سوالم این هست که راهی برای معافیت من هست یا خیر ؟

  1. باران مشاوره :

   شرط معافیت امتیاز 30 هست در غیر این صورت کسری می گیرید

 2. علیرضا :

  سلام من پدرم ۳۵ ماه و ۱۵ روز سابقه منطقه جنگی داره خودم دانشگاه میرفتم اما رها کردم به خاطر همین اشتغال تحصیل بهم نمیدن ایا میتونم معافیت بگیرم?غیبت موردی نداره?

  1. باران مشاوره :

   سلام.اگه میزان ایثارگری ثبت شده پدرتون از 30 ماه به بالا باشد شما معاف خواهید شد و غیبت تاثیری ندارد ولی اگه ایثارگری پدرتون کمتر از 30 ماه باشد با وجو غیبت سربازی نمیتونی از کسری ایثارگری استفاده کنین.

 3. علیرضا جورلی :

  سلام من متولد سال ۶۹ متاهل و داری دو فرزند هستم ، پدرم داری ۱۵ درصد جانبازی و ۱۳ماه ۲۰ روز ایثارگری داره که جمع تلفق ان ۲۸ ماه و ۲۰ روز میشه.
  ایا معافیت ایثارگری شامل من میشه؟
  راهنمایی دقیق بفرمایید تا تکلیفم مشخص بشه با تشکر

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر.امتیاز تلفیق ایثارگری و جانبازی شما 28 است و به حدنصاب 30 که شامل معافیت سربازی میشود نمیرسد.

 4. امین :

  سلام من دانشجو هستم اما بابام ۳۰ ماه ایثارگری داره برای معافیت میتونم اقدام کنم با باید درسم تموم بشه؟

  1. باران مشاوره :

   امین جان برای معافیت ایثارگری حتی حین تحصیل هم می توانید اقدام کنید. گواهی اشتعال به خدمت بگیرید و به پلیس + 10 بروید.

 5. فردین :

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده در مجموع 29 ماه و 26 روز جبهه در سال 64 تا 67 در منطقه عملیاتی کردستان سابقه دارد و بدلیل عدم آگاهی از شرایط تا شهریور نتوانستیم برای معافیتم اقدام کنم. آیا الان که قانون 30 ماه کامل برای معافیت است نمیتوانم معافشم با توجه به اینکه فقط چهار روز کمتر از 30 ماه است.

  1. باران مشاوره :

   سلام فردین
   بله، متاسفانه فقط کسری به شما تعلق می گیرد.

  2. مصیب :

   سلام من پدرم ۲۸ ماه جبهه داره لشگر ۲۳ نوهد ضربت لشگر سرباز شهید ایرج آبگون هست معافیت شامل من میشه

   1. باران مشاوره :

    به شما فقط کسری تعلق می گیره.

  3. علیرضا :

   سلام پدرم 28ماه جبهه داره،و 25درصد جانبازی که برادر ناتنی از درصد معاف شده آیا با جبهه هم میتونم معاف بشم؟
   با تشکر

   1. باران مشاوره :

    سلام
    برای معافیت 30 ماه سابقه لازمه

 6. سعیداوی :

  سلام من پدرم ۲۸ ماه ایثارگری داره الان هم کارتشو داره و سوالم اینه که برادر بزرگم سال ۹۰ یا ۸۹ رفت خدمت سربازی و ۱۱ ماه کسری گرفت با شش ماه خدمت آیا الان کسری به من هم تعلق میگیره؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   خیر به شما کسری نمی دهند.

 7. حسن :

  ایا این قانون 28 ماه خدمت باز تمدید میشه؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   خیر، دیگر تمدید نمی شود.

 8. علی :

  ایا در جریان نیستید تمدید میشه نه نظام وظیفه اطلاع دقیق نمیده؟

  1. باران مشاوره :

   قانون جدید معافیت 30 امتیازی تا سال 1401 پاپرجاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: