آیا سربازی اختیاری می شود؟

طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی در دستور کار است

5 9,777

این روزها لایحه اصلاح قانون وظیفه عمومی و گمانه زنی در ارتباط با موارد ی که قرار است مورد اصلاح قرار گیرد در صدر اخبار قرار دارد. اختیاری شدن خدمت سربازی یکی از مواردی است که این روز ها در مورد آن زیاد صحبت می شود.

هدف ستاد کل نیروهای مسلح و به خصوص سازمان نظام وظیفه عمومی همواره خوشایند سازی خدمت سربازی و همچنین نزدیکتر شدن آن به خدمت عادلانه می باشد. در همین رابطه سردار موسی کمالی گفتگویی انجام داده اند که در این آن را می خوانید.

آیا اختیاری شدن خدمت سربازی درست است؟

به گزارش باران مشاوره به نقل از پایگاه خبری امین، سردار موسی کمالی درباره شایعاتی که در مورد اصلاح قانون وظیفه عمومی در جریان است توضیحاتی ارائه کرد.

سردار موسی کمالی در مورد اختیاری شدن خدمت سربازی و افزایش مدت آن به 5 سال گفتند: طرح اصلاح قانون خدمت سربازی در کمسیون های مجلس در دست بررسی است.   در حال حاضر مواردی مانند داوطلبانه شدن خدمت سربازی به عنوان جزییات این مطرح می شود که صحیح نست.

چرا سربازی اختیاری نمی شود؟

سردار کمالی در ادامه گفت: این طرح ها در گذشته نیز مطرح شده ولی با توجه به ناعادلانه بودن و همچنین ضربه به بنیه دفاعی کشور این دسته از اصلاحات از سوی ستاد کل نیرو های مسلح رد شده است. ستاد کل نیرو های مسلح همواره به دنبال شیوه ها و روش های است که باعث بهبود کیفیت خدمت سربازی شود.

شایعات خدمت اختیاری از کجا آمده است؟

سردار کمالی در با اشاره به طرح جدید مجلس در مورد اصلاح قانون خدمت وظیفه گفت: چند روز پیش یکی از نمایندگان از بررسی طرح اصلاح قانون خدمت سربازی خبرداد اما مورد جزئیات آن چیزی نگفته بود.

در دوره های گذشته مواردی در ارتباط با اختیاری شدن خدمت سربازی مطرح شده بود که با مخالفت ستاد کل نیرو های مسلح مواجه شد. برخی رسانه ها با توجه به این مسائل مواردی را جزء احتمالات این طرح مطرح کردند که مورد تایید نیست.

خبر خوش برای تمامی مشمولان سربازی

سردار کمالی در مورد جزئیات این طرح جدید گفت: در این طرح به دنبال راه کارهایی هستیم تا بتوانیم حقوق سربازان را افزایش بدهیم. (چند روز پیش خبر افزایش 20 درصدی حقوق سربازان منتشر شد)

در حقیقت تلاش ما این است که سربازی به صورت عادلانه انجام شود و در این طرح به دنبال همین هستیم.

سردار کمالی در ادامه جزئیات این طرح گفت: در این طرح در واقع سربازان غایب و فراری مجازات شده و هزینه های بیشتری برای خدماتی مانند: گواهینامه، ثبت اموال، تعویض پلاک و … می پردازند، که این هزینه ها صرف افزایش حقوق سربازان و همچنین عادلانه شدن خدمت سربازی می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

مشمولان وضعیت خدمت خود را مشخص کنند

سردار کمالی در پایان گفت: همه این موارد که در قالب این طرح مطرح شده هنوز به صحن علنی مجلس نیز راه پیدا نکرده در نتیجه قانون خدمت وظیفه عمومی تغییری نکرده است.  اصلا باید دید نمایندگان مجلس با این طرح موافقت می کنند یا خیر، پس خانواده ها و مشمولان وضعیت سربازی خود را بر اساس قانون فعلی مشخص کنند.

ایشان از مشمولان خانواده های آنها خواست اخبار نظام وظیفه را از مراجع معتبر و رسمی پیگیری کنند و به شایعات رسانه ها که ممکن است برداشت خود رسانه باشد توجه نکنند تا این مسائل در آینده مشکلاتی را برای سربازی آنها ایجاد نکند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 5 تا
 1. رسول :

  چرا فرزندان خودشون سربازی اجباری نمی روند؟

 2. لیاقت :

  بازورنمیشه نیروجذب کرد الان قدیم نیست

 3. امیر :

  مردم مسخره کردید این دو سال هیج کس نمیاد حالا ۵ سال بیاند برای چی

  1. باران مشاوره :

   امیر جان باران مشاوره تصمیم گیر نیست و فقط اخبار را پوشش می دهد

 4. ایلیا خادمی :

  بنظر من هرچه زود تر باید خدمت اجباری حذف بشه، چون فقط دوسال وقت ادم برای هیچ و پوچ میگیرن و حتی تو این مدت کلی ادم اذیتم میکنن!
  هشتاد درصد کشور های دنیا خدمت اجباری منحل کردن، در میان این کشورا نام روسیه،امریکا، انگلیس، المان، ایتالیا، لهستان و دیگر کشور هایی که درگیر جنگ جهانی بودن به چشم میخوره!
  اکثر این کشور نظام وظیفه اختیاری دارن و بجاش ارتش حرفه ایی تعلیم میدن و به کسانی که داوطلبانه وارد خدمت سربازی شدن حقوق و مزایای عالی میدن، اکثر کشور های جهان به این باور رسیدن که باید از نیروی کار جوان در جاهای بهتر با توجه به تخصص و مهارتشون استفاده کنن.
  الان خرید سربازی از دویست ملیون تا ششصد ملیون در کشور ما انجام میشه، اگر واقعا این دوسال خدمت جوانان انقدر می ارزه پس چرا همینقدر به سربازا حقوق نمیدن؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: