آیا مخترعین کسری خدمت می گیرند؟ / شرایط ادامه تحصیل در حین خدمت

0 946

فارغ التحصلان دانشگاه با اخذ امریه یا پروژه کسری خدمت سربازی می توانند خدمت خود را به صورت حرفه ای تر انجام دهند. اما همواره این سوال مطرح بوده که ” آیا مخترعین کسری خدمت می گیرند؟ “. دیگر مسئله مهم تحصیل حین خدمت مشمولان نظام وظیفه است. سردار کمالی در این رابطه توضیحاتی ارائه نمودند.

شرایط و مراحل اخذ انواع کسری خدمت سربازی را بخوانید.

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی و سرباز نیروهای مسلح در پاسخ به چند سوال در زمینه تسهیلات برای مخترعین و همچنین ادامه تحصیل در حین خدمت اینگونه بیان کرد:

شرایط و نحوه استفاده مخترعین از کسری خدمت

شرایط و تسهیلات ویژه ای برای مخترعین مشمول خدمت سربازی در نظر گرفته شده است. اما برای مخترعین کسری خدمت در نظر گرفته نشده است.

شرایط ادامه تحصیل در حین خدمت سربازی

همزمان با خدمت سربازی ادامه تحصیل کاملا ممنوع است. فرد نمی تواند در حین خدمت ادامه تحصیل دهد. مگر آنکه با شرایط خاصی در آزمون شرکت کند. مشمول در صورت قبولی در دانشگاه و موافقت یگان مربوطه، باید درخواست ایست خدمت بدهد. مشمول باید پس از پایان تحصیل مجدد به خدمت سربازی ادامه دهد.

پروژه کسری خدمت شامل کسانی که مدرک کارشناسی یا پایین تر دارند نمی شود.

انصراف از تحصیل دانشجویان

آن دسته از دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی هستند و به تحصیل اشتغال دارند نیز فقط یک بار می توانند از تحصیل انصراف بدهند و مجدد اقدام به ثبت نام و ادامه تحصیل کنند. فرد دانشجو در صورت انصراف از تحصیل فقط می تواند در همان مقطع به ادامه تحصیل بپردازد.

به عنوان مثال اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی از تحصیل انصراف دهد نمی تواند در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: