آیا معاف از رزم ها در دوران کرونا معاف می شوند؟

آیا معاف از رزم ها در دوران کرونا معاف می شوند؟

0 1,353

بیماری کرونا برای تمام افراد خطرناک است. این بیماری برای افرادی که دارای بیمارهای زمینه ای مثلا بیماری های قلبی و ریوی هستند، خطرناک تر است. از اسفند سال گذشته تا امروز مشمولانی که متبلا به بیماری های زمینه ای هستند و معاف از رزم شده بودند به سربازی اعزام نشدند. دلیل عدم اعزام مشمولان دارای بیماری قلبی عروقی و … حفظ سلامت آنهاغ بود

با توجه به تعویق افتادن شش ماه یا بیشتر سربازی برخی از مشمولان سربازی، این افراد در انتظار روشن شدن وضعیتشان هستند و نمی توانند برای آینده خود تصمیم گیری کنند.

مشمولان و خانواده های معاف از رزم از وضع موجود شکایت دارند و می گویند با توجه به عدم درمان مناسب برای بیماری کرونا، فرزدانشان تا چه زمانی باید با تعویق اعزام خدمت مواجه شوند و وضعیت سربازی این مشمولان چه زمانی مشخص می شد؟

[/vc_colum n_text]

بلاتکلیفی سربازان معاف از رزم

به گزارش باران مشاوره به نقل از جماران، سربازانی که به واسطه بیماری تنفسی معاف از رزم شده اند، از بهمن سال پیش در حالت بلاتکلیف به سر می برند. آن ها به سربازی فراخوانده نمی شوند، به این ترتیب امکان اشتغال نیز ندارند.

این سربازان می توانستند تا کنون ۶ ماه از دوران خدمتشان را گذرانده باشند، در حالی که همچنان وضعیتی نامشخص دارند. برخی افراد از بهمن ماه محل کار خود را ترک کرده اند و کارفرمایان تعدادی دیگر، به دلیل مشمول بودن نیروی کارشان، قرارداد آنها را تمدید نکرده اند.

ستاد کل نیروهای مسلح نیز به دلیل این که این سربازان معاف از رزم به کرونا مبتلا نشوند، اعزام آنها را به مدت ۶ ماه به تعویق انداخته است. گویا آن ها شهریور ماه نیز نیز اعزام نخواهند شد و اعزام آن ها احتمالا مهر ماه انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به انواع معافیت پزشکی مراجعه کنید.

معافیت دائم یا موقت برای برخی معاف از رزم ها

شرایط شیوع کرونا از بهمن ماه تاکنون بهبود نیافته، بلکه وخیم تر هم شده است. آنفلوانزا نیز در آغاز فصل پاییز شرایط را دشوارتر خواهد کرد. حال این سؤال مطرح است که پاییز می تواند موعد مناسبی برای اعزام این سربازان مبتلا به بیماری قلبی و تنفسی باشد یا قرار است بلاتکلیفی آنها همچنان ادامه داشته باشد؟

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بررسی های مجدد برای افرادی که در این شرایط کرونایی اعزامشان به دلایل مختلف تغییر کرده است، صورت می گیرد. برخی می توانند با رعایت نکاتی به سربازی فراخوانده شوند. برخی دیگر امکان دارد معافیت دائم یا موقت شامل حالشان شود.

تصمیم نهایی برای مشمولان معاف از رزم

آئین نامه با توجه به شرایط روز و با سیر مراحل تصویب، امکان تغییر دارد. ممکن است برخی از معافیت ها را عوض کند. به عنوان مثال امسال در رابطه با بیماری اوتیسم اخذ تصمیمات جدید داشتیم. به این ترتیب موارد جدیدی برای معافیت به دلیل این بیماری در آئین نامه گنجانده شد.

برای این مشمولان معاف از رزم در نهایت تا یک ماه آینده تصمیمات قطعی گرفته و اعلام عمومی می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: