اجرای طرح سرباز امریه روستایی

آنچه باید در مورد طرح سرباز امریه روستایی بدانید

6 890

طرح آمایش سرزمینی و اشتغال روستایی چند سالی است که در برنامه دولت با هدف جلوگیری از کاهش جمعیت روستایی و … انجام می شود. به همین منظور دولت و ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری هم طرح سرباز امریه روستایی را اجرا خواهند کرد.

همچنین بخوانید: شرایط اخذ امریه

معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری :

طی تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح به منظور اجرایی شدن طرح آمایش سرزمینی و اشتغال روستایی مقرر شد طرح سرباز امریه روستایی اجرایی شود. به منظور اجرای طرح سرباز امریه روستایی، فردی را نیز به عنوان مسئول امور مشمولین امریه منسوب کردیم.

هر دهستان، ۸ سرباز امریه

در این طرح مشمولانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل می شوند، می توانند در روستای زادگاهشان و یا روستای خانوادگیشان، به عنوان سرباز امریه فعالیت نمایند. بر اساس این تفاهم نامه با ستاد کل نیروهای مسلح، هر دهستان ۸ سرباز که دارای شرایط مصوب و مهات های خاص باشند، انتخاب می شوند. این افراد دوران خدمت سربازی خود را در روستا به آموزش جهت توسعه اشتغال می پردازند.

طرح سرباز امریه روستایی به تمام استان ها ابلاغ شده است و افرادی که دارای شرایط هستند را معرفی خواهند کرد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. فرشید :

  سلام.
  ایا امکان استفاده از طرح امریه روستایی هست، یا هنوز اجرا نشده؟

  1. باران مشاوره :

   سلام فرشید جان
   طرح امریه روستایی به صورت کاملا محدود در حال اجرا می باشد.

 2. امیر :

  سلام من دانشجوی سال آخر دامپروری هستم برای گرفتن امریه باید به کدام اداره و چه موقع اقدام کنم؟قبل از فارغ التحصیلی یا بعد از اتمام کامل تحصیل و ابطال معافیت تحصیلی؟

  1. باران مشاوره :

   امیر جان سلام
   شما پس از اتمام دوران تحصیل یکسال برای اعزام فرصت دارید. اما برای پذیرش امریه سربازی بهتر است حداقل ۴ ماه قبل از اتمال فرصت یکساله خود نسبت به ارسال دفترچه اعزام به خدمت اقدام کنید.
   در مورد نحوه مراجعه امریه به شما توصیه می کنیم با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 3. غلامعلی تبار :

  برای دریافت امریه سربازی در استان مازندران به سازمانی باید مراجعه کرد؟؟

  1. باران مشاوره :

   با سلام خدمت شما
   مراکزی که سهمیه جذب سرباز امریه دارند با توجه به مدرک تحصیلی و رشته اقدام به پذیرش امریه می کنند. برای اینکه بتوانیم به شما کمک کنیم و پاسخ سوال شما رو بدهیم باید در مورد مدرک تحصیلی و هم چنین رشته دانشگاهی شما اطلاعات بیشتری داشته باشیم. اما در کل تمام ارگان های دولتی و شبه نظامی سهمیه امریه در سرتاسر کشور را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: