اجرای طرح سرباز فرهنگ برای نخبگان

رئیس مرکز نخبگان نیروهای مسلح از اجرایی شدن طرح سرباز فرهنگ نخبگان علوم انسانی در دوره خدمت وظیفه خبر داد.

0 817

نخبگان مشمول نظام وظیفه، از تسهیلات زیادی برای طی کردن دوران خدمت سربازی بهره مند هستند. مدتهاست افراد نخبه متناسب با تخصص خود خدمت وظیفه را انجام می دهند. طرح سرباز فرهنگ نیز یک طرح جدید است که به منظور بهره گیری از نخبگان در زمینه علوم انسانی اجرایی خواهد شد.

اجرای طرح سرباز فرهنگ برای نخبگان

به گزارش ایرنا، محسن گودرزی رئیس مرکز نخبگان نیروهای مسلح در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فجر که در سالن همایش کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: طرح سرباز فرهنگ نخبگان علوم انسانی در دوره خدمت سربازی با همکاری وزارت فرهنگ و مرکز نخبگان نیروهای مسلح اجرایی خواهد شد.

طرح سرباز فرهنگ برای نخبگان در چه حوزه هایی اجرا می شود؟

محسن گودرزی در ادامه گفت: مدت 10 سال می شود که نخبگان در حوزه های مختلف مهندسی و پزشکی از خدمت در حوزه های تخصصی دور از فضای پادگان ها بهره مند شده اند. با اجرای طرح طرح سرباز فرهنگ، نخبگان حوزه فرهنگ نیز می توانند با طی کردن دوره آموزشی سربازی، طرح های پژوهشی 14 ماهه در حوزه علوم انسانی را انجام دهند. با دفاع طرح خود و پس از گذراندن ٤٥ روز آموزش نظامی، کارت پایان خدمت سربازی را دریافت خواهند کرد.

محسن گودرزی رئیس مرکز نخبگان نیروهای مسلح در ادامه بیان کرد: طرح سرباز فرهنگ که امروز شاهد اعلام آن هستید یک اتفاق نادر در ایران است. امیدواریم بر اساس اجرای این طرح، جوانان نخبه را به پروژه هایی که در شان فرهنگی آنهاست متصل نماییم تا دوران سربازی خود را سپری کنند. گودرزی در پایان گفت: طرح سرباز فرهنگ با توجه به تاثیر گذاری و تاثیر پذیری فرهنگی برای جامعه می تواند بسیار مفید باشد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: