تسهیلات بانکی برای سربازان ماهر ممکن شد

طرح مهارت آموزی با سربازان در سال 98 با وزارت کار، کشاورزی، ارتباطات، ورزش و سازمان فنی حرفه ای اجرا می شود

0 991

همانگونه که می دانید طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه در دستور کار نیروهای مسلح قرار دارد. طرح مهارت آموزی در سال 96 هدف گذاری شد و در سال 97 به مرحله اجرای کامل رسید. سردار کمالی در ادامه در خصوص ارتقاء کمی و کیفی مهارت آموزی سربازان و امکان تسهیلات بانکی برای سربازان ماهر توضیحاتی را ارائه داد.

افزایش مهات آموزی سربازان

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سرعت بخسیدن به طرح مهارت آموزی سربازان گفت: یکی از مهمترین برنامه های ستاد کل نیروهای مسلح توانمند سازی و مهارت آموزی سربازان وظیفه است. طرح مهارت آموزی از سال 96 و با شعار «ورود سرباز، خروج سرباز ماهر» آغاز گردیده است.

اگر می خواهید از سربازی معاف شوید اما راه معافیت را نمی دانید مقاله راهای معافیت سربازی را بخوانید.

هدف گذاری مهارت آموزی دویست هزار سرباز در سال 97

سردار کمالی در ادامه گفت: به همین منظور آموزش مهارت به یکصد هزار سرباز در سال 96 هدف گذاری شد. این آموزش در سال 97  به 200 هزار سرباز در دستور کار قرار گرفت. در مجموع 125 هزار نفر در کارگاه های مهارت آموزی شرکت نمودند که بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی، به 23 هزار سرباز، وزارت ورزش و جوانان به 15 هزار سرباز، وزارت ارتباطات به 5 هزار سرباز، جمعیت هلال احمر به 2 هزار و 500 سرباز و … مهارت های لازم را آموزش دادند و در نهایت به تمامی این سربازها گواهی پایان دوره اعطا گردید.

طرح مهارت آموزی سربازان در سال 98

سردار کمالی در خصوص اجرای طرح مهارت آموزی در سال 98 بیان کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، طرح مهارت آموزی سربازان به شرح زیر با همکاری نهادهای مختلف آموزش داده خواهد شد:

  • وزارت کار و سازمان فنی و حرفه ای به 120 هزار سرباز وظیفه.
  • وزارت کشاورزی به 30 هزار سرباز وظیفه و 500 مربی.
  • وزارت ارتباطات به 30 هزار سرباز وظیفه و 500 مربی.
  • وزارت ورزش و جوانان به 40 هزار سرباز وظیفه و 500 مربی.
  • جمعیت هلال احمر نیز در حال آموزش به 200 هزار سرباز می باشد.

هدف طرح مهارت آموزی

سردار کمالی در خصوص هدف طرح مهارت آموزی گفت: در این طرح پنج هدف ارتقا کمیت، کیفیت، تنوع، اشتغال و توسعه مهارت های عمومی صورت گرفته است. لازم است این را یادآور شویم که آموزش های هلال احمر و عقیدتی به سربازانی که مهارت های دیگر را فرا گرفته باشند نیز ارائه می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

مهارت آموزی برای سربازان چه سودی دارد؟

سردار کمالی در پاسخ به این سوال گفت: گواهی نامه هایی که به این سربازان در پایان دوره داده می شود کاملا معتبر هستند. این دسته از سربازان همچنین در بحث اشتغال شرایط بهتری را خواهند داشت زیرا بر اساس توافق صورت گرفته  از سال جدید، برای این دسته از سربازانی که دارای گواهی مهارت آموزی هستند تسهیلات بانکی در نظر گرفته خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه دارای مهارت هستند طبیعتاً در اولویت استخدام قرار خواهند گرفت.

آیا می دانستید با تهیه کد سخا می توانید از وضعیت نظام وظیفه خود اطلاع کسب کنید.

تسهیلات بانکی برای سربازان ماهر

به گفته سردار کمالی این آموزش ها به سربازان از نوع خود اشتغالی است. سربازان می توانند کسب و کارهایی را با تسهیلات بانکی که گفته شد راه اندازی کنند. از سوی دیگر دوران خدمت سربازی نیز همراه با کسب یک مهارت طی می شود که طبیعتا همه از آموزش یک مهارت راضی خواهند بود.

سردار کمالی همچنین در خصوص افرادی که قبل از شروع دوره سربازی دارای مهارت خاصی باشند گفت: برای این گروه از سربازان نیز مشوق هایی از جمله تعیین محل خدمت، تعیین شهر محل خدمت، ارتقاء درجه، اولویت در مرخصی و اخذ امریه و … در نظر گرفته شده است.

همچنین بخوانید: چگونه پذیرش سپاه بگیریم؟

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: